AGD zrobi za Ciebie zakupy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 12:00
Kuchnia indukcyjna, która zamienia się w wielki tablet do gotowania, lodówka robiąca za nas zakupy i zdalnie sterowane urządzenia gospodarstwa domowego. To nie jest futurystyczna wizja przyszłości, a dzisiejsza rzeczywistość.
Audio
  • Lodówka, która informuje o swojej zawartości, to tylko jedna z wielu rzeczy zaprezentowanych na targach IFA (Czwórka/Czwarty Wymiar)
AGD zrobi za Ciebie zakupy
Foto: Glow Images/East News

Targi IFA to międzynarodowa wystawa elektroniki użytkowej. Podczas niej została zaprezentowana między innymi kuchnia indukcyjna, której płyta nie tylko grzeje, ale jednocześnie jest ciekłokrystalicznym wyświetlaczem. - Niezależnie gdzie położymy garnek, właśnie w tym miejscu będzie on podgrzewany, a wokół niego pojawią się informacje dotyczące konkretnej potrawy - mówi Maciej Gajewski z portalu Chip.pl i dodaje, że kuchnia jest zgodna z internetowymi trendami. - Może trudno to sobie wyobrazić, ale one potrafią się integrować z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter - mówi ekspert.

Czytaj także: Inspirująca kuchnia francuska<<<

Na targach IFA zaprezentowano mnóstwo nowych rozwiązań technologicznych, które w niedalekiej przyszłości zagoszczą w naszych gospodarstwach domowych. Oprócz kuchni indukcyjnej, której płyta zamienia się w wielki tablet do gotowania, uczestnicy wystawy mogli obejrzeć lodówkę, która informuje o stanie swojej zawartości. - Wyobraźmy sobie, że chcemy przygotować na przykład pieczeń z kurczaka. Jeśli wpiszemy na lodówce nazwę potrawy, to chłodziarka poinformuje nas, które potrzebne składniki mamy, a których nie - tłumaczy Gajewski i dodaje, że urządzenie może samo zlecić zakupy w sklepie, który współpracuje z tą usługą.

Dla zabieganych osób wygodnym rozwiązaniem jest zdalna kontrola urządzeń w domu. - Po wyjściu z pracy możemy uruchomić aplikację na naszym smartfonie i poprosić zamrażalnik, żeby mocniej chłodził, bo mamy ochotę napić się zmrożonego napoju po powrocie do domu, albo nawet za pomocą telefonu rozgrzać piekarnik - mówi ekspert.

Aby dowiedzieć się, co jeszcze zostało zaprezentowane podczas targów IFA, zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Czwarty Wymiar".

bc, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacyjny gadżet: Kitchen Safe

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:00
Masz problem z wilczym apetytem, nie możesz oderwać się od telefonu? Schowaj swoje nałogi w sejfie i ćwicz silną wolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze gadżety na domówkę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 18:30
Są niewielkie, zmieszczą się w każdej kuchni i dostarcza mnóstwo radości - nam i naszym znajomym, którzy właśnie wpadli na domówkę. Testujemy przyrządy do robienia popcornu oraz waty cukrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubek powie ci, co pijesz

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 18:00
Kawa, herbata, cola - dla kubka Vessyl nie ma żadnych tajemnic. Twórca naczynia milczy jak zaklęty, więc może chodzi tutaj o magię?
rozwiń zwiń