Test gry: "Fauna" - sprawdź się w zwierzętach

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 19:18
- Jest to jedna z niewielu gier, o których mogę powiedzieć, że jest edukacyjna i jednocześnie fajna - recenzował w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
Audio

"Fauna" to gra rodzinna, w której zadaniem graczy jest zgadywanie jaką wagę / długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. W pudełku znajdują się duże karty z ilustracjami 360 ssaków, ptaków, gadów i płazów, duża kolorowa plansza z mapą świata, znaczniki graczy oraz broszurka krótko opisująca wszystkie występujące w grze zwierzaki.

- Rozgrywka polega na tym, że bierzemy jedną kartę, chowamy ją do specjalnego pudełeczka, które zakrywa tę połowę karty, na której znajdują się najważniejsze informacje o narysowanym na niej zwierzęciu - opowiadał Kamil Jasieński - Te niewidoczne informacje obstawiamy przy pomocy kolorowych kostek, które układamy na planszy. Później odkrywamy karty i dowiadujemy się jakie są prawidłowe odpowiedzi, w ten sposób zdobywamy punkty - wyjaśniał

Gra ma dwa warianty: prostszą wersję, w której gra się kartami w kolorze zielonym - znajdują się na nich zwierzęta powszechnie znane - oraz czarną talię, z mniej znanymi gautunkami. - W grze chodzi o szacowanie, nie musimy wiedzieć dokładnie gdzie np. dany osobnik występuje, bo trafienie w regiony pobliskie również daje nam jakieś punkty - mówił Hubert Bartos z wydawnictwa Rebel.

Więcej na temat tego jak grać w "Faunę" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

/

bch

Zobacz więcej na temat: Kamil Jasieński

Czytaj także

"Wilki i owce": gra bez prądu, ale nie planszówka

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 19:59
Nie jest to gra planszowa, bo po otwarciu pudełka zamiast standardowej planszy znajdziemy… woreczek z płytkami, na których są wizerunki owiec, płoty, leśniczy i wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "Słowo Stwory" – lepsze niż "Państwa-miasta"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 16:36
- Jest to jedna z tych inteligentnych gier, z których można wynieść wiedzę dotyczącą miejsc, osób, liter – recenzował w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rallyman" – granie w ściganie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 20:37
- Z jednej strony ta gra spodoba się wszystkim fanom motoryzacji, ale fani planszówek też znajdą coś dla siebie – mówił Kamil Jasieński podczas kolejnej odsłony cyklu "RozGRYwka".
rozwiń zwiń