Polskie Radio
Section05
Wilki

"Baśka" jak "Satisfaction". Robert Gawliński o wielkim hicie Wilków

Tak jak Rolling Stonesi zawsze grają na koncertach "(I Can't Get No) Satisfaction", tak Wilki zawsze grają "Baśkę" – stwierdził w rozmowie z PAP Robert Gawliński. Muzyk, który niedawno skończył 60 lat, mówił też m.in. o zmianach, jakie zaszły na scenie muzycznej w ciągu ostatnich kilkunastu lat, i o tym, skąd wzięła się nazwa zespołu Wilki.
Zobacz więcej na temat:  Robert Gawliński Wilki W POLSKIM RADIU MUZYKA

Rapowe klasyki na nowo. W tonacji Radosława Okraski

We wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja" Radosław Okrasko zaprezentował obszerny fragment wydawnictwa "Albo Inaczej 2", w którym do interpretacji rapowej klasyki zaproszono wokalistów młodego pokolenia. Poza tym, przypomnieliśmy sobie twórczość zespołu Vespa oraz klasyki polskiego funku dzięki kolekcji "Winyloteka".
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka Wilki Rosalie. paulina przybysz Henryk Debich Wojciech Gąssowski hip-hop

Wilki i wilkołaki - wizerunek na przestrzeni wieków

- Wilkołak to człowiek zamieniony w wilka, może z tym jednak być bardzo różnie. Czasem chodziło o zamianę cykliczną, a innym razem o trwałą. Mogła ona być skutkiem kary za grzechy, jakiegoś paktu z siłami ciemności albo ugryzienia przez podobnego stwora -  tłumaczył w "Zaklinaczach czasu" historyk Bartłomiej Grzegorz Sala.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wilk Wilki Jakub Jamrozek Anna Hardej mitologia KULTURA KSIĄŻKA historie