Hockey Spider-Man - dla fanów Cymbergaja

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 20:00
Hockey Spider-Man to właściwie zabawka, a nie typowa gra planszowa – miniaturowa wersja cymbergaja, albo hokeja stołowego.
Audio
  • Testowanie gry "Hockey Spider-Man" (Czwarty wymiar/Czwórka)
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński rozpoczynają grę w Hockey Spider-Man
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński rozpoczynają grę w "Hockey Spider-Man"Foto: screen/wideo

Plansza stylizowana jest tak, by graczom kojarzyła się z postacią legendarnego Spider-Mana. Po wyjęciu jej z pudełka na środku ujrzymy wielkiego pająka, a wszystko utrzymane jest w czerwonej stylizacji. Choć zabawa skierowana jest do młodszych graczy, ci starsi też będą się przy niej dobrze bawić, bo zawiera wszystkie elementy z klasycznej, dużej wersji Cymbergaja.

- Stół jest spory, więc to nie jest rzecz, którą można schować do plecaka – mówi Maciej Kasprzyk z portalu Fangier.pl. – Ale dzięki temu, jeśli ktoś lubi prawdziwego Cymbergaja, ta mniejsza wersja z pewnością zadziała.

Wiecej gier planszowych: W co warto grać > > >

/

Wadą tej gry jest to, że przy bardzo dynamicznych rozgrywka żeton, który ma wpadać do bramek, wylatuje poza planszę. – Ale to samo dzieje się przecież w prawdziwym Cymbergaju – mówi Kasprzyk.

By poznać wszystkie zalety i wady gry „Hockey Spiderman” posłuchaj nagrania ze studia Czwórki z audycji "Czwarty wymiar” , bądź obejrzyj zmagania naszych dziennikarzy na wideo.

(kd)

Czytaj także

Planszówki? W to się gra!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 15:43
W Polsce coraz popularniejsze stają się gry planszowe. Aktywnie swój czas mogą spędzać przy nich całe rodziny – o czym na antenie Czwórki przekonywał psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ranczo": rozwijaj biznes i uciekaj przed wilkiem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 15:00
"Ranczo" to kontynuacja klasycznej polskiej gry "Superfarmer". Grafika i styl gry nawiązują do poprzednika, jednak zasady zostały zaostrzone i unowocześnione.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hazard i blef w grze "Mały Książę. Stwórz mi planetę"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 19:38
Gra polega na tym, żeby zbudować… planetę. Oczywiście każdy z graczy buduje swoją, a do dyspozycji ma szesnaście małych płytek.
rozwiń zwiń