Artur Rojek poleca największe gwiazdy tegorocznego Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 15:00
Święto muzyki alternatywnej w katowickiej Dolinie Trzech Stawów już za kilka dni. Dyrektor Off Festivalu Artur Rojek polecał w radiowej Czwórce koncerty, na które szczególnie warto się wybrać.
Audio
  • Artur Rojek zaprasza na tegoroczny Off Festival (Czwórka/Stacja Kultura)
Artur Rojek w Czwórce
Artur Rojek w CzwórceFoto: Polskie Radio/Czwórka

Od muzyki elektronicznej, poprzez hip-hop, psychodeliczny folk, muzykę rockową a nawet afrykańskie gorące rytmy. Na tegorocznym Off Festivalu wystąpi ponad sto zespołów muzycznych. Chciałoby się rzec "osiołkowi w żłoby dano".

Z pomocą przybywa odpowiedzialny za całe zamieszanie Artu Rojek. Zdaniem szefa "Offa" ciekawym przedsięwzięciem będzie koncert Eugeniusza Rudnika - pioniera muzyki elektronicznej i akustycznej. Rudnik swój set zagra w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Poprzedzi on koncert innej polecanej przez Rojka grupy, Earth.

Czytaj także Artur Rojek: fol będzie obecny na Off Festiwalu już zawsze <<<

Z kolei w piątek trzeba wybrać się na koncert pochodzącej z Beninu Orchestre Poly-Rythmo De Cotonou. Trzeba, ponieważ zaproszenie tej afrykańskiej grupy nie było łatwe, a - jak mówi Rojek - grają znakomicie. - Starałem się o nich trzy lata, udało się specjalnie na "Offa". To będzie ich pierwszy występ w Polsce - cieszy się były wokalista Myslovitz. Natomiast w sobotę na "Scenie leśnej" pojawi się też Noon, współpracujący z wieloma polskimi hip-hopowcami. Artysta zaprezentuje swój debiutancki projekt.

Na tej samej scenie, ale już w niedzielę, usłyszymy samego Artura Rojka, który skromnie nie wspomina o tym w rozmowie z naszym dziennikarzem Błażejem Prośniewskim. Za to nieskromnie wypowiada się o największej - jego zdaniem - gwieździe Off Festivalu, czyli grupie Slowdive, którą usłyszymy na scenie głównej w niedzielę o godzinie 22.00.

Aby dowiedzieć się, kogo jeszcze warto zobaczyć podczas Off Festival, posłuchaj całego wywiadu ze "Stacji Kultura" z Arturem Rojkiem. Rozmowę przeprowadził Błażej Prośniewski.

(pkur/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myslovitz: gra nam się soczyście, cudownie, pięknie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 08:10
Myslovitz gra już 20 lat. Mimo to wielu oczekiwało od nich, by udowodnili, że są tym samym Myslovitzem, że po odejściu Artura Rojka, wciąż tworzą charakterystyczne dla nich brzmienia i teksty. Udało się, czego najlepszym dowodem jest płyta "1.577".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock - "festiwal największych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 09:00
- 20 lat Przystanku Woodstock pokazuje, jak zmieniały się polska scena muzyczna i polska mentalność - mówi Krzysiek Dobies. - W pierwszej edycji uczestniczyło około 30 tysięcy osób. W 2011 roku, w Kostrzynie, bawiło się 700 tysięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sir Michu o płycie "Kurort Rolson": muzyka dyskotekowa burzy podziały

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 12:30
- Jeszcze będąc na studiach zauważyłem, że na imprezach czynnikiem spajającym jest muzyka dyskotekowa - mówi w "DJ Paśmie" Sir Michu, producent płyty "Kurort Rolson". To zainspirowało go do wydania wakacyjnego krążka, który jest swoistą kontynuacją "Kurta Rolsona", głośnego albumu Tedego.
rozwiń zwiń