Print Control. W grafice mamy się czym chwalić

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:25
- "Print Control" to rocznik, który pokazuje panoramę polskich projektów drukowanych - plakaty, publikacje, identyfikacje wizualne - mówi Magda Heliasz, autorka wydawnictwa.
Audio
  • Magda Heliasz, autorka "Print Control" opowiada o najnowszym numerze wydawnictwa i dzisiejszym rynku projektantów (Stacja Kultura/Czwórka)
Projektuje się coraz więcej i coraz lepiej
Projektuje się coraz więcej i coraz lepiejFoto: Pixabay.com/Public domain

- W drugiej części rocznika są wywiady z projektantami. W tym numerze skupiliśmy się na zaprojektowaniu współprac międzynarodowych, które podejmowane są przez projektantów, a także ich edukacje zagraniczne, po których wracają do Polski, bo tu jest wiele do zrobienia. 

2015 rok przyniósł bardzo dużo doskonałych projektów. Magda Heliasz zmuszona więc była do dokonania olbrzymiej selekcji. Tym, co zwraca uwagę na polskim rynku projektantów jest coraz większe uznanie dla książek dla dzieci, które nagradzane są na całym świecie prestiżowymi nagrodami.

- Zadaniem rocznika jest promocja polskich projektantów w Polsce i za granicą. W 4 numerze znalazło się przedstawienie 60 studiów projektowych - mówi gość Czwórki.

Magda Heliasz zdradza, jak dziś kształtowane są relacje projektant-klient i jak to wpływa na gotowe prace, jaki jest los projektanta i co dziś jest trendy.

***

Tytuł audycji: "Stację Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Magda Heliasz (autorka "Print Control)

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kd