Michał Zieliński: śmiech też może być męczący

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 15:00
- Być śmiesznym czy nie być śmiesznym? Na to pytanie próbuję odpowiedzieć w monodramie "Chamlet" - mówi aktor i jeden z najlepszych w Polsce parodystów - Michał Zieliński.
Audio
  • Aktor i parodysta Michał Zieliński o monologu "Chamlet", współpracy z Szymonem Majewskim i tym, co go łączy z Szekspirem (Stacja Kultura/Czwórka)
Michał Zieliński był gwiazdą telewizyjnych show, teraz doczekał się własnego monodramu
Michał Zieliński był gwiazdą telewizyjnych show, teraz doczekał się własnego monodramuFoto: PAP/Marek Gorczyński

Sztuka, której premiera odbędzie się w warszawskim Och-Teatrze, opowiada o dylematach każdego aktora komediowego. - Wszyscy oczekują ode mnie, że będę śmieszny, a ja czasami nie mam na to ochoty. Dlatego wystarczy, że powiem "dzień dobry" bardziej na poważnie, słyszę "oj, humorek nie dopisuje". Tymczasem bawienie ludzi to jedynie mój zawód - tłumaczy gość Czwórki.

"Chamlet" to wspólne dzieło Marcina Sońty, Łukasza Sychowicza oraz Szymona Majewskiego. To właśnie w programie telewizyjnym tego ostatniego Michał Zieliński dał się poznać jako świetny parodysta. Co doprowadziło do tego, że stał się "MSZ", jak wyglądały przygotowania do premiery i czy potrafi rozbawić Krystynę Jandę do łez - dowiesz się, słuchając nagrania audycji.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Michał Zieliński (aktor, parodysta)

Data emisji: 21.07.2016

Godzina emisji: 11.15

kul/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak