"The Disaster Artist". Film w hołdzie dla najgorszego reżysera naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 19:42
9 lutego na ekrany polskich kin wszedł film Jamesa Franco "The Disaster Artist" opowiadający historię człowieka okrzykniętego najgorszym reżyserem w historii kina.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński o zbliżających się premierach filmowych (Stacja kultura/Czwórka)
Dave Franco, James Franco, kadr z filmu Disaster artist
Dave Franco, James Franco, kadr z filmu "Disaster artist"Foto: mat. pras./http://www.wbep.pl

Trzy Billboardy 1200.jpg
Premiery filmowe: "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Niemiłość", "Plan B"

Polscy fani twórczości Tommy'ego Wiseau ustawiają się już w kolejkach do kinowych kas. Kolejny film w dorobku Franco został już doceniony w największych konkursach kina amerykańskiego takich jak Critics Choice, AFF, czy Independent. Do tej pory film otrzymał prestiżową statuetkę Złotego Globa w kategorii "Najlepszy aktor w komedii lub musicalu", został także nominowany do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Krytyk filmowy Łukasz Muszyński przychyla się do pozytywnych opinii krytyków filmowych przekonując, że produkcja jest bardzo dobrym kinem gatunkowym - James Franco jest fantastyczny jako Tommy Wiseau, podobnie zresztą jak jego brat Dave, który wcielił się w rolę Grega Sestero, najlepszego przyjaciela głównego bohatera. W filmie zobaczymy plejadę gwiazd amerykańskiego kina m.in. Sharon Stone, Zacka Effrona, Setha Rogena czy Alison Brie - mówił w rozmowie z Kasią Dydo.


W audycji rozmawialiśmy także o premierach takich filmów jak horror utrzymany w stylu gotyckim "Winchester. Dom duchów", nowej produkcji wydawnictwa Marvel "Czarna Pantera", a także trzeciej odsłonie losów Anastazji i Christiana w serii "50 twarzy Greya".

O czym opowiada "The Disaster Artist"? Dlaczego "The Room" nazywany jest "Obywatelem Kanem" najgorszych filmów wszechczasów? Czy widzom, którzy do tej pory nie widzieli tego, kultowego już filmu produkcja Jamesa Franco przypadnie do gustu? I czy to prawda, że najgorszy reżyser świata jest z pochodzenia... Polakiem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 9.02.2018

Godzina emisji: 11.16

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak