Polskie Radio
Section05
Łukasz Muszyński

Łukasz Muszyński: niektórzy artyści w Hollywood ledwie wiążą koniec z końcem

- Zdecydowana większość całego przemysłu filmowego to ciężko pracujące osoby, które muszą zarobić na swoje kredyty, czesne na szkoły dla dzieci, po prostu na życie. Oni bardzo często muszą dorabiać w innych zawodach. Szefowie najważniejszych hollywoodzkich wytwórni zarabiają rocznie około 800 milionów dolarów. Podwyżki, o które toczy się walka, to rząd 600 milionów, czyli mniej niż zarobki kilkunastu osób w całym Hollywood - mówił w Dwójce Łukasz Muszyński.
Zobacz więcej na temat:  aktorzy strajki Dwójka Paweł Siwek Hollywood aktor aktorstwo Łukasz Muszyński streaming prawo autorskie

"Wspaniałe wizualne widowisko" - recenzja nowego "Avatara"

Film Jamesa Camerona "Avatar: The Way of Water", czyli "Avatar: Istota wody" to kinowy hit, ponad godzina wspaniałych efektów specjalnych i przepięknego świata. Jednak, jak tłumaczył krytyk filmowy Łykasz Muszyński, to "tylko takie kosmiczne National Geographic". - Na dodatek twórcy zapowiedzieli już kolejne części i powroty do świata Pandory - mówił gość Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo Łukasz Muszyński FILM KULTURA

Kino patriotyczne. Najlepsze filmy na Święto Niepodległości

Trudno jednoznacznie zdefiniować, czym jest kino patriotyczne. Niemniej jednak filmowcy chętnie przywołują te wątki w swoich filmach. - Gdy myślimy o patriotyzmie w polskim kinie, to zazwyczaj w głowie wyskakuje nam szufladka z napisem "martyrologia, cierpienie i poświęcenie". Tymczasem są produkcje, które stoją w kontrze do tego modelu - mówi krytyk filmowy Łukasz Muszyński.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA FILM kino Łukasz Muszyński Kuba Piątkowski