Daniel Spaleniak: świat seriali upomniał się o moją muzykę

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 17:20
"Ozark", "Elementary", "The Path", "Shut Eye", "Good Behavior", "Six" i "The Royals" to nie tylko cieszące się popularnością seriale, ale też produkcje, w których można usłyszeć utwory Polaka, Daniela Spaleniaka. 
Audio
  • Daniel Spaleniak o nowej płycie, amerykańskich serialach i instrumentach, które wydają głosy (Stacja Kultura/Czwórka)
Daniel Spaleniak i Damian Sikorski
Daniel Spaleniak i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Karina Terzoni

"Ozark" oglądałem do momentu, w którym zabrzmiał mój utwór Daniel Spaleniak

Genialny kompozytor i wokalista najbardziej znany jest fanom spokojnych, gitarowych brzmień. Wydał trzy albumy, które spotkały się z przychylnością fanów, krytyków muzycznych oraz tych, którzy zajmują się wyborem utworów do seriali. - Pięć lat temu zgłosił się do mnie amerykański agent, bo zainteresowała go moja muzyka. Od tego czasu współpracujemy i na szczęście nie narzekam na brak zajęć - wspomina artysta. 

Gość Czwórki przyznaje, że jak dotąd jego muzyka trafiała do seriali, które pozwalały wybrzmieć tym kompozycjom. - Pierwszy utwór znalazł się na ścieżce do "Elementary". To jest serial o Sherlocku Holmesie, którego akcja dzieje się w Nowym Jorku - opowiada Spaleniak.

W ilu serialach pojawiły się utwory artysty? Czy jest fanem teo gatunku? Jakie produkcje lubi najbardziej? Co znajdzie się na jego najnowszej płycie? O tym m.in. w rozmowie Damana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 10.16

kul/kd