Stach Bukowski: inspiruje nas wszystko

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:39
Zespół Stach Bukowski zadebiutował singlem "Lew". Teraz w serwisach cyfrowych oraz na YouTubie pojawił się ich nowy utwór pt. "Los". W Czwórce zapowiadali m.in. nowy album.
Audio
  • O tworzeniu muzyki, wyzwaniach i planach zawodowych i nie tylko - rozmowa z grupą Stach Bukowski (Stacja Kultura/Czwórka)
Stach Bukowski w składzie: Stanisław Bukowski (Wokal, Perkusja), Agnieszka Kamińska (Wokal, Bas), Robert Ostoja-Lniski (Gitara)
Stach Bukowski w składzie: Stanisław Bukowski (Wokal, Perkusja), Agnieszka Kamińska (Wokal, Bas), Robert Ostoja-Lniski (Gitara)Foto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk

Stach Bukowski to olsztyńskie trio, w skład którego wchodzą basistka Agnieszka Kamińska, gitarzysta Robert Ostoja-Lniski oraz wokalista i perkusista Stanisław Bukowski, odpowiedzialny także za teksty i muzykę. - Oczywiście zawsze musimy wypracować kompromis, nad naszymi utworami dyskutujemy wspólnie i ich ostateczna forma jest wypadkową naszych wspólnych oczekiwań - mówił Bukowski w Czwórce.

POSŁUCHAJ TAKŻE Stach Bukowski: gotują się w nas emocje >>>

Muzycy zakochani są w muzyce retro, piosenkach Zbigniewa Wodeckiego i Anny Jantar, grają rocka, ale inspirują się muzyką klasyczną, rapem i polskim bigbitem. Chórki, które słychać w tle, to wokal Magdaleny Ruty. Z kolei partie saksofonu barytonowego dograł Andrzej Bukowski, uznany muzyk jazzowy i poważny, autor muzyki do ponad dwudziestu filmów dokumentalnych i fabularnych. Kogo jeszcze usłyszymy w tym utworze? Jakie plany muzyczne mają artyści i gdzie będzie można ich usłyszeć w najbliższym czasie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Agnieszka Kamińska (bas), Robert Ostoja-Lniski (gitara), Stanisław Bukowski (kompozycje, wokal, perkusja)

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 10.10

kd/kul