X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orły 2020 w kinie Iluzjon. Pokazy i spotkania z twórcami

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 20:37
Polski film w reżyserii Jana Komasy "Boże Ciało" stanie do wyścigu o nagrodę Oscara. Przed nami również gala rozdania najważniejszych polskich nagród filmowych. Orły 2020 zostaną wręczone już 2 marca. Nominowane filmy można oglądać od 8 stycznia w kinie Iluzjon.
Audio
  • Orły 2020. Przyjdź do Iluzjonu i poznaj kandydatów do polskich Oscarów (Stacja kultura/Czwórka)
Fotos z filmu Boże Ciało Jana Komasy
Fotos z filmu "Boże Ciało" Jana KomasyFoto: mat. promocyjne

Coraz chętniej wybieramy polskie kino

Polska kinematografia ma się bardzo dobrze. Kolejny rok to widoczny sukces frekwencyjny filmów rodzimej produkcji. Świadczy też o tym rosnąca z każdym rokiem ilość premier polskich produkcji. - Nasze kino cieszy się zainteresowaniem na wielu poziomach. To zarówno filmy wysoko artystyczne, jak i  komercyjne, komedie romantyczne, czy sensacyjne. Hitami box office'u są choćby filmy Patryka Vegi czy Macieja Kawulskiego - mówił Rafał Pawłowski, koordynator przeglądu filmowego w kinie Iluzjon.

Filmy nominowane do Orłów 2020 w warszawskim kinie Iluzjon

Jak mówił gość Czwórki warto zwrócić uwagę również na te projekcje, które nie są hitami dużych ekranów. - To bardzo często doskonałe dokumenty, które możemy obejrzeć w kinach studyjnych - komentował. Najciekawsze propozycje ubiegłego roku można zobaczyć w ramach przeglądu, który potrwa w warszawskim kinie Iluzjon od 8 stycznia do 31 stycznia. Wszystkie zaprezentowane premiery zawalczą w konkursie o najważniejszą polską nagrodę filmową Orły 2020.

Poza seansami odbędzie się aż 45 spotkań z twórcami. W Iluzjonie pojawią się m.in. ekipa "Bożego Ciała" – reżyser Jan Komasa, scenarzysta Mateusz Pacewicz, aktorzy Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek i Aleksandra Konieczna; Karolina Bruchnicka i Łukasz Grzegorzek ("Córka trenera"), Marcin Krzyształowicz, Sebastian Stankiewicz i Marysia Sobocińska ("Pan T."), Agnieszka Holland ("Obywatel Jones"), Kinga Dębska i Andrzej Wojciechowski ("Zabawa zabawa"), Maciej Pieprzyca i Dawid Ogrodnik ("Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Janusz Majewski ("Czarny mercedes"),  Jan Jakub Kolski ("Ułaskawienie"), Eryk Lubos i Aleksandra Popławska ("Underdog"), czy Olga Chajdas i Kasia Adamik ("Wataha").

Jakie filmy znalazły się w repertuarze przeglądu? O tym w rozmowie z gościem Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Rafał Pawłowski (koordynator przeglądu)

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 10.14

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak