Plan B. Wielka ucieczka z miasta na wieś

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 16:40
Gościniec Kowalova kiedyś nazywał się Eden. To tutaj swoje szczęście znaleźli Kasia i Maciek Brzuchaczowie, kolejni bohaterowie naszego wakacyjnego cyklu "Kultura natury".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/My Good Images

Posłuchaj
04:10 [CZWORKA]Stacja Kultura 23 wrzesień 2020 kultura natury.mp3 Kowalova. Komu skradnie serce? (Stacja Kultura/Czwórka)

Pochodzą z Wrocławia. Maciej pracował tam w branży filmowej, Kasia zajmowała się finansami. Przez nawał pracy ciągle się mijali, dlatego zaczęli myśleć o własnym miejscu z dala od zgiełku. Wtedy ich znajomy wpadł na pana Andrzeja z Kowalowej, który po ponad dwudziestu latach prowadzenia niezwykłego gościńca chciał przekazać go w dobre ręce, żeby przejść na emeryturę. - Jesteśmy bardzo blisko natury, a las mamy prawie na wyciągnięcie ręki. Słychać ptaki, świerszcze i szum strumienia. Czas płynie wolniej niż w mieście - opowiada Kasia Brzuchacz. - Dla nas Kowalova to przede wszystkim zabytkowy dom w górach. Dom piękny, ale i wymagający - dodaje Maciej. Na szczęście Maciej ma smykałkę do napraw i udoskonaleń, a Kasia zmysł estetyczny i pokłady kreatywności. Uzupełniają się tworząc z Kowalovej przyjazne i gościnne miejsce, do którego chce się wracać.

Posłuchaj także:

Gościniec znajduje się w malowniczej kotlinie Gór Suchych. Okolica zapewnia doskonałe, naturalne warunki do uprawiania sportów lotniarskich, paralotniarskich, szybowcowych. Dobrze poczują się tu także ci turyści, którszy lubią mikrowyprawy, bo Kowalova to dobre miejsce wypadowe do Pragi (190km) i Skalnego Miasta(12km). Oraz do Zamku Książ w Wałbrzychu i Sokołowska - najstarszego na świecie uzdrowiska, specjalizujące się w leczeniu chorób płuc. - Zanim na stałe przenieśliśmy się do Gościńca, przez rok remontowaliśmy to miejsce. Teraz mamy dom, z którego można wyjść prosto na szlaki, prosto do lasu, prosto nad rzekę. Śniadanie na dolnej werandzie jest jak podróż w czasie, bo widok na góry akurat nie zmienił się od 120 lat - dodają Brzuchaczowie. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 11.47

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak