Agnieszka Musiał: singiel "Już się nie wstydzę" miał dziewięć wersji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:40
Agnieszka Musiał w swojej twórczości wypracowała styl, w którym subtelność ukulele łączy się z siłą elektroniki. Jednak w "Już się nie wstydzę" ukulele nie usłyszymy, to wyjątkowy singiel, stworzony na specjalną okazję.
Aga Musiał
Aga MusiałFoto: Paweł Kocan

Agnieszka Musiał od połowy października pozostaje w trasie koncertowej. - Rzeczywiście ostatnio spędzam cały czas na walizkach. Bardzo się z tego powodu cieszę i myślę, że niejeden muzyk mnie rozumie - przyznaje w rozmowie z Kasią Dydo. - Spotkanie z fanami, ze słuchaczami to ogromna radość dla nas wszystkich - dodaje.


Posłuchaj
13:14 czwórka stacja kultura 25.10.2021.mp3 Agnieszka Musiał opowiada o swoim singlu "Już się nie wstydzę" i nadchodzącej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Ostatnia płyta Agnieszki Musiał "Błogo" została wydana w 2017 roku. Na nową musimy czekać do wiosny 2022 roku. Co więc słyszymy na koncertach?

- Te koncerty to połączenie utworów, które są singlami i zapowiadają album, który nadejdzie wiosną 2022, gramy też jeden utwór z płyty "Błogo", ale przerobiony całkowicie – zdradza artystka. - A "Już się nie wstydzę" to taka trasa, wydarzenie - konferencje ojca Adama Szustaka połączone częścią muzyczną, przeplatane właśnie moimi piosenkami, które zrobiliśmy z Jaśkiem Smoczyńskim, moim producentem. On też odpowiedzialny jest za to elektroniczne brzmienie połączone z akustycznym ukulele - wyjaśnia.

Ostatnie cztery lata to był dla artystki czas intensywnych poszukiwań. - W sferze poetycko-muzycznej czułam, że powiedziałam wszystko, co chciałam powiedzieć. Chciałam uprościć język moich wypowiedzi - przyznaje gość Czwórki. - Poszukiwania były trochę bolesne, ale jestem zadowolona z efektu.

Pierwsze single Agnieszki Musiał ukazały się w 2019 roku, bo płyta planowana była na 2020 rok. Jednak pandemia koronawirusa popsuła te plany. - Czas pandemii spędziliśmy w studiu. "Już się nie wstydzę" miało dziewięć wersji, ta oficjalna jest właśnie dziewiątą - wyjaśnia.

Album miał wyjść w 2020 roku, to się nie wydarzyło na szczęście dla mnie i moich piosenek Agnieszka Musiał


Agnieszka Musiał || Już się nie wstydzę (Official Video)/Langusta na palmie

"Już się nie wstydzę" jest utworem wyjątkowym, napisanym specjalnie do wspomnianej trasy. Agnieszka Musiał przyznaje, że temat utworu nie był dla niej łatwy, choć doskonale zna temat wstydu.

Chciałam zaśpiewać o tym, że nie wstydzę się bycia sobą, ale też nie wstydzę się bycia sobą przy innych osobach Agnieszka Musiał

Artystka mocno otworzyła się również na współprace. - W tym utworze poprosiłam Mimi Wydrzyńską z Linii Nocnej o pomoc, ona mi podpowiedziała kilka rzeczy - zdradza. - Dopuściłam do współpracy, podzieliłam się wrażliwością z innymi i wpuściłam ich do swego świata - dodaje.

Agnieszka Musiał ocenia, że po wielu czekolado-minutach i czekolado-godzinach, które spędziła na pracy w studiu z Jaśkiem Smoczyńskim płyta będzie gotowa na wiosnę 2022. - Pracujemy wciąż, ale uważamy, żeby nie przedobrzyć. Na albumie nie zabraknie też gości. Pierwszego z nich zdradzę już w styczniu – w słodkiej piosence - podkreśla. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Agnieszka Musiał (wokalistka)

Data emisji: 25.10.2021

Godzina emisji: 11.15

pj

Czytaj także

"Szepty i dropy" od Linii Nocnej. Jest już drugi krążek duetu

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 15:00
- Po premierze pierwszej płyty byliśmy pewni, że drugą zrobimy w miesiąc, bo szybko nam idzie pisanie piosenek. Okazało się, że ze zgromadzonych szkiców, nie powstała ani jedna kompozycja, która trafiłaby na nowy album - mówi Monika "Mimi" Wydrzyńska z Linii Nocnej.  
rozwiń zwiń