"Idealny syn", "Papierowy dom" i "Słodki koniec tych dni". Arek Kłusowski w rocznicę "Lumpeksu"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 15:25
Arek Kłusowski świętuje pierwszą rocznicę wydania swojego albumu "Lumpeks". Z tej okazji artysta przygotował muzyczne niespodzianki, a do sieci trafił właśnie trzeci z tanecznych remixów - interpretacja utworu "Słodki koniec tych dni", którą stworzył DJ BLik.
Arek Kłusowski Lumpeks
Arek Kłusowski "Lumpeks"Foto: mat.promoc

Arek Kłusowski przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. W 2019 roku ukazał się jego pierwszy album "Po tamtej stronie". Dwa lata po muzycznym debiucie muzyk zaprezentował "Lumpeks" wraz z singlem o tym samym tytule. Płytę zapowiedziały utwory "Antarktyda" oraz "Idealny syn". "Lumpeks" składa się z 11 utworów w klimacie letniego, tanecznego popu.

- Do dziś jestem bardzo dumny z tej płyty. Nie było na niej "zapychaczy", była bardzo przemyślana, zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej czy koncepcyjnej - podkreślał artysta w Czwórce. - Teraz jednak chciałem oddać moją twórczość w ręce muzyków, DJ-ów i producentów, których cenię. 

Do sieci trafiają więc kolejne remiksy utworów Arka Kłusowskiego, zawartych na "Lumpeksie". Pierwszą piosenką był remix utworu "Papierowy dom" w wykonaniu duetu Sarapata, z którym muzyk współpracował już przy kawałku "Rocznik 92" - ten utwór znalazł się na albumie "Music 4 Queers & Queens". Kolejny był remiks numeru "Idealny syn", który przygotował Szatt. 

Posłuchaj
21:27 czwórka kłusowski 2022_05_18-10-33-45.mp3 Arek Kłusowski opowiada o wydarzeniach w rocznicę wydania "Lumpeksu" i planach zawodowych (Stacja Kultura/Czwórka)

Teraz przyszedł czas na "Słodki koniec tych dni" i aranżację, którą stworzył DJ BLik. - Wszyscy się znamy i lubimy, razem imprezujemy, a tworzenie tych remiksów odbywa się raczej na zasadzie towarzyskiej - podkreślał Arkadiusz Kłusowski, który niedawno obchodził 30. urodziny. - Ufam ludziom, z którymi pracuję i nie narzucam formy, w której utwory będą remiksowane. Mówię "zaskocz mnie", tu nie ma miejsca na żadne briefy - podkreślał. 

Źr. Kayax/Arek Kłusowski - "Słodki koniec tych dni"

Arek Kłusowski zapowiada nową płytę, która ma się ukazać nakładem Kayaxu. Jak podkreśla, potrzebuje czasu, by zrobić sobie dłuższą przerwę od mainstreamu i zamierza iść w muzycznym kierunku, który dla wielu może okazać się sporym zaskoczeniem. - Mogę pozwolić sobie na eksperymentowanie, dlatego teraz będzie to całkowicie nowe brzmienie. Gdy tydzień temu nagrywałem wokale, dosłownie trzęsły mi się nogi. To było prawdziwie metafizyczne zjawisko - mówił wokalista w rozmowie z Czwórką. - Cieszę się, że mam energię nastolatka na robienie muzyki, choć to będzie bardzo dorosły materiał i jak zwykle osobisty. Myślę, że wiele się nauczę, przygotowując go - podkreślał. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Gość: Arek Kłusowski

Data emisji: 18.05.2022

Godzina emisji: 11.45

kd

Czytaj także

"Białe Kruki". Jak powstawała płyta "Siła sióstr" grupy Sistars?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 16:15
W 2003 roku światło dzienne ujrzał krążek "Siła sióstr" grupy Sistars. - To było ogromne wydarzenie na naszym muzycznym rynku - podkreślał dziennikarz Damian Sikorski.
rozwiń zwiń