Najgorsze wakacje ever. Pola Chobot w izolatce

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 17:00
"Najgorsze wakacje ever" mogą się zdarzyć każdemu. W Czwórce wspominają je znani muzycy. Wśród nich Pola Chobot, która w wakacje postanowiła pisać piosenki na debiutancką płytę.
Pola Chobot i Adam Baran
Pola Chobot i Adam BaranFoto: Zuza Baran

Amerykański sen

Pola Chobot i Adam Baran to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia polskiej alternatywy. - Jesteśmy dzikim, nierozłącznym organizmem muzycznym - opowiadali w Polskim Radiu muzycy. Ta dzikość w sercu i żądza przygód zawiodły duet do Stanów Zjednoczonych. - To miały być wakacje połączone z pracą. Wyjechaliśmy z Adamem do Ameryki na trzy miesiące. Część tego czasu spędziliśmy pracując, ale mieliśmy kilka wolnych „wolnych przestrzeni”, które postanowiliśmy przeznaczyć na wypoczynek - wspomina wokalistka i autorka tekstów. -  Właśnie wtedy chciałam pisać piosenki na debiutancką płytę. Inspiracji miałam szukać w Waszyngtonie, tam też chciałam kupić sobie instrument. 

Wakacje w izolatce

Taki był plan, do którego "wkroczyło" życie. - A właściwie wkroczyło dziecko, które przywiozło "zarazę". Pracowaliśmy na obozie i jeden z jego uczestników zachorował na klasyczną jelitówkę, na którą, jak wiadomo, nie wynaleziono jeszcze skutecznego lekarstwa - opowiada Pola Chobot. - Byłam na pierwszym froncie, pracowałam w pralni, gdzie miałam bezpośredni kontakt z ubraniami dzieciaków. I jako pierwsza też zachorowałam. Potem polegli wszyscy. Sytuacja byłe nie do opanowania do tego stopnia, że musiała przyjechać do nas specjalna grupa lekarzy. I tak najdłuższy urlop, który artystka miała w Stanach Zjednoczonych, spędziła w łóżku. - To miał być nasz najbardziej kreatywny czas. Tymczasem spędziliśmy go leżąc w izolatkach - dodaje rozmówczyni Kasi Dydo.  

Sprawdź także:

Na szczęście piosenki powstały, tylko nie co później. W ubiegłym roku ukazał się ich mini-album "Trzeba mi". Teraz muzycy pracują nad długogrająca płytą, która ma ukazać się jeszcze tej jesieni. 

Posłuchaj
04:22 CZWÓRKA Stacja Kultura - pola chobot 27.07.2022.mp3 Najgorsze wakacje w życiu wokalistki Poli Chobot (Stacja Kultura/Czwórka) 

Pola Chobot & Adam Baran - Trzeba mi (Official video) | FONOBO Label

***

Audycja: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Pola Chobot

Data emisji: 27.07.2022

Godzina emisji: 10.45

kul