Serial "Branża". Wilczki z Wall Street w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 11:40
- "Branża" pokazuje, w jaki sposób dorastają małe rekiny biznesu. W serialu znajdziemy wszystko, co znamy z produkcji takich jak: "Euforia", "Sukcesja" i "Wilk z Wall Street" - mówi krytyczka filmowa Kaja Klimek. Drugi sezon produkcji jest już dostępny w sieci.
Londyńskie city, czyli City of London to historyczna dzielnica finansowa, w której mieszczą się siedziby Giełdy Papierów Wartościowych i Narodowego Banku Anglii. (zdj. ilustracyjne)
"Londyńskie city", czyli City of London to historyczna dzielnica finansowa, w której mieszczą się siedziby Giełdy Papierów Wartościowych i Narodowego Banku Anglii. (zdj. ilustracyjne)Foto: IR Stone/Shutterstock.com

Pazur Leny Dunham i zew krwi z "Sukcesji"

- Pierwsze skojarzenie z "Branżą" to dla mnie "Prawo ulicy" Davida Simona - tak opowiadała o serialu Kaja Klimek w 2020 roku, kiedy produkcja trafiła na jedną z platform streamingowych. Pilotażowy odcinek wyreżyserowała, znana z "Dziewczyn", Lena Dunham i jak zapewniała krytyczka, był on "naprawdę mocny". - Akcja toczy się w wysoko adrenalinowym świecie, gdzie trwa wyścig szczurów, a zasady są po to, żeby je łamać - mówi gość Czwórki. - Z perspektywy czasu mogę nawet powiedzieć, że w pierwszym sezonie nie zrozumiałam ani jednej rzeczy, która związana byłaby z pracą bohaterów. Widz wpada w ich świat bez żadnych uprzedzeń, od razu na głęboką wodę. Nikt mu nic nie tłumaczy, nie daje wskazówek, a najciekawsze jest to, że to zupełnie nie przeszkadza w odbiorze.

Bilans zysków i strat

Bohaterami "Branży" jest grupa ambitnych bankierów z brytyjskiej firmy Pierpoint & Co. poruszających się w toksycznym systemie bankowości korporacyjnej. Szefowie krzyczą na swoich pracowników, młodzi finansiści biorą narkotyki, a współpracownicy zastraszają się wzajemnie. - To jest opowieść o bardzo młodych ludziach, którzy jednak mają swoją przeszłość. Przychodzą z konkretnych miejsc, w konkretnym celu, co wpływa na ich zachowanie. Twórcy serialu nie patyczkują się z nami i pokazują nie tylko to, jakimi ogromnymi kwotami operują młodzi finansiści, ale też to, ile sami za to płacą - wyjaśnia rozmówczyni Kasi Dydo. - Nie jest to opowieść z cyklu "pracuj, a będzie ci dane", tylko historia, która wcale nie musi zakończyć się happy endem.  

Zobacz także:

W "Branży" występują Myha'la Herrold, Priyanga Burford, Marisa Abela, Harry Lawtey, David Jonsson, Nabhaan Rizwan, Freya Mavor, Will Tudor, Conor MacNeill i Ken Leung. Jak dotąd powstały dwa sezony serialu. Pierwszy odcinek nowej serii trafił do sieci 1 sierpnia.

Posłuchaj
17:27 CZWÓRKA Stacja Kultura - serial 04.08.2022.mp3 "Branża" - co zobaczymy w drugim sezonie serialu? (Stacja Kultura/Czwórka)

BRANŻA | oficjalny zwiastun 2 sezonu | HBO Max Polska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 04.08.2022

Godzina emisji: 10.15

kul