Evelina Ross: trochę zalotu country bardzo mi w duszy gra

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 13:30
- Zostałam rzucona na głęboką wodę. Mój pierwszy koncert to był support przed koncertem Krzyśka Zalewskiego. Był duży stres, ale jestem bardzo szczęśliwa, że się udało - mówi EVelina Ross, debiutantka, która podbiła już serca internautów i nagrała singiel "Nic tu po mnie".
Evelina Ross w Czwórce.
Evelina Ross w Czwórce.Foto: Aleksandra Jasińska/Czwórka

Singiel "Nic tu po mnie" jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, nad którym Evelina Ross obecnie pracuje. Niedawno artystka zasiliła grono artystów Kayaxu.

- Do tej pory nie dowierzam, że jestem w dużej wytwórni. Całe życie chciałam się spełniać muzycznie i teraz to się stało. Cały czas to do mnie nie dociera - mówi gość audycji. - Marzę, żeby występować i nagrywać płyty.

Z ulic Australii do wytwórni płytowej

Evelina Ross, a dokładnie Ewelina Rosińska, swoją poważniejszą przygodę z muzyką rozpoczęła od występów ulicznych w Australii, gdzie nagrała również pierwsze autorskie utwory. W 2020 roku wróciła do Polski i z miejsca zaczęła występować na rodzimych deptakach, skwerach czy placach. Pewność siebie oraz dobry warsztat sprawiły, że niesamowicie szybko zaskarbiła sobie sympatię osób, które nie tylko słuchały jej występów, ale również rejestrowały je i publikowały w mediach społecznościowych.

Otrzymane zainteresowanie oraz liczne udostępnienia filmów z jej występów pozwoliły zbudować Evelinie silną pozycję w social mediach, w których obserwuje ją łącznie prawie milion osób. 

Piosenki tworzą całość

Evelina sama komponuje swoje piosenki. - Nigdy nie piszę osobno tekstu i melodii, zawsze siadam z instrumentem i równolegle powstaje całość. Nie potrafię oddzielić tekstu od melodii - mówi.

Za artystką pierwsze koncerty, i to z artystami z najwyższej półki. - Myślałam, że zacznę od klubów i małej publiczności, a tu dostałam szansę i zagrałam przed artystą totalnym - opowiada. - Występ przed Krzyśkiem Zalewskim to był duży stres, ale jestem bardzo szczęśliwa. Ja występuję jeszcze z dwoma muzykami. Podczas koncertu Krzyśka scena się wypełnia i moim marzeniem jest mieć w przyszłości także taki skład. 

Singiel "Nic tu po mnie" Evelina napisała wspólnie z Piotrkiem Lewandowskim (znanym ze współpracy z Soblem oraz Pezetem). Jest to pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu artystki, nad którym obecnie pracuje. Utwór jest utrzymany w klimacie akustycznego popu i opowiada historię burzliwej relacji miłosnej.


Posłuchaj
12:32 Czórka/(Stacja Kultura - Evelina Ross 05.08.2022.mp3 Evelina Ross o swoim debiucie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Evelina Ross (kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 05.08.2022

Godzina emisji: 10.15

aw