"Wosk" - Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 15:10
Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. - "Wosk" jest utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Jestem romantykiem i muszę się już z tym pogodzić - mówi artysta w Czwórce. - Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.
Baasch w Czwórce
Baasch w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Wszystkie utwory na nową płytę Baasch napisał w ubiegłym roku w Madrycie, celebrując słońce, miłość, nowy, dobry czas w życiu. Ułożą się one w trzy minialbumy o różnym klimacie. Ostatni, angielskojęzyczny, pojawi się w październiku tego roku i pokaże zagraniczne współprace Baascha (m.in. z berlińską artystką Rosą Anschütz). Wszystkie połączy unikatowy styl producenta i wokalisty, ale też jeszcze większe niż dotąd skupienie na tekstach. 

Baascha "życie w Madrycie"

- W moim madryckim mieszkaniu łatwiej mi było uzyskać skupienie. Mieszkanie też jest powyżej wszystkich budynków dookoła. To jest taka forma nadbudówki, więc ma się wrażenie, że jest się w centrum dowodzenia wszechświatem i łatwiej tworzyć - opowiada artysta. - Bardzo mnie to inspirowało i pomogło mi wejść w jakiś inny level pisania muzyki niż dotychczas.

Hiszpański klimat i piękne miejsce niejednego by odciągnęły od pracy. Jednak Baasch narzucił sobie dobrze rozumianą dyscyplinę. - Pomogło mi to, że znam Hiszpanię dosyć dobrze i może nie miałem takiego pierwszego strzału entuzjazmu, że jest się w innym miejscu. Znam tę kulturę, znam ten klimat, więc było może mi łatwiej taką codzienność tam sobie wypracować - opowiada rozmówca Kasi Dydo. - Dyscyplina była spora, ale ja też miałem ogromny głód tworzenia. To jednak nie jest taka dyscyplina, która oznacza "zabranie się do roboty", tylko to jest po prostu taka kwestia, że dbam o to, żeby mieć siłę, mieć energię, żeby robić to, co naprawdę lubię.


Źr. Youtube/ Baaschmusic/Wosk


Miłosny "Wosk"

"Wosk" perfekcyjnie łączy euforię i taneczną energię z typowymi dla artysty romantyzmem, intymnością i melodią, od której trudno się uwolnić. - "Wosk" jest po prostu utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Bardzo metaforyczny, bo ja zawsze lubię to wszystko poskładać w jakieś takie abstrakcyjne formy tekstowe - opowiada gość Czwórki. - Po prostu ja jestem romantykiem - muszę się już z tym pogodzić. Moja pierwsza EP-ka to było Simple Dark Romantic Souls. Nic się nie zmieniło od tego czasu. Także jest to utwór miłości. Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.


Posłuchaj
23:57 Czwókra/Stacja Kultura - Baasch "Wosk" 23.05.2023.mp3 Baasch o życiu, twórczym okresie w Madrycie i nowej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

"Wosk" to idealny soundtrack na letnie festiwale, na których wystąpi Baasch. Na żywo zabrzmi po raz pierwszy już 9 czerwca na Tauron Nowa Muzyka, a przed Baashem bardzo koncertowe lato. - Będziemy na pewno dwa razy na Męskim Graniu, będziemy na Fest Festivalu, na Audioriver - wylicza artysta. - Wystąpimy także na Olsztyn Green Festival, na Malcie w Poznaniu i będziemy też w Węgorzewie na Mamry Festival - tam nas jeszcze nie było. Trochę tego jest, wystąpimy też w Bułgarii i na Węgrzech.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Baasch

Data emisji: 23.05.2023

Godzina emisji: 10.15

aw/mat.pras.