Targi Designu "Wzory na Święta" - wyjątkowe i z rozmachem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 21:25
To jubileuszowa, 10. edycja Targów Designu "Wzory na Święta". Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na PGE Narodowym. - To jest wspaniała okazja do świętowania. Są to największe targi, jakie kiedykolwiek zorganizowaliśmy - mówią Jagoda Valkov i Anna Indulska, organizatorki wydarzenia. - Będzie mnóstwo atrakcji. 
Podczas Targów Designu Wzory na Święta można będzie kupić prezenty dla swoich bliskich
Podczas Targów Designu "Wzory na Święta" można będzie kupić prezenty dla swoich bliskichFoto: shutterstock/BearFotos
 • W dniach 16-17 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się Targi Designu "Wzory na Święta".
 • To 10., jubileuszowa odsłona wydarzenia. Weźmie w niej udział blisko 300 polskich twórców i rzemieślników.
 • "Wzory na Święta" to doskonała okazja, aby poznać najnowsze trendy w polskim wzornictwie.
 • To także szansa, żeby kupić wyjątkowe prezenty dla siebie i najbliższych oraz spędzić czas w kreatywnym otoczeniu.

Targi Designu "Wzory na Święta" 2023 - kiedy się odbędą? 

W weekend 16-17 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się 10. Targi Designu "Wzory na Święta". Jak zapowiadają organizatorzy, na jubileuszowych targach pojawi się szeroka oferta polskich marek oraz projektantów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 300 wystawców.

- To są polscy projektanci i rzemieślnicy. To są polskie marki. Będzie wiele stoisk na Wzorach, gdzie będziemy mogli kupić przepiękne prezenty - zachęcają gościnie Czwórki. - Będzie polskie rzemiosło i dizajn. To będą nie tylko lampy, meble czy rzeczy do domu, ale takie drobne rzeczy jak kubki, świeczki, kosmetyki, printy, zeszyty, grafiki. Będzie tego mnóstwo.

Jakie będą strefy tematyczne na Targach Designu "Wzory na Święta"?

Jak zapewniają rozmówczynie Adama Smolarka, na uczestników czeka moc prezentów i niespodzianek bezpośrednio od producentów, każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji odwiedzających będzie 10 różnych stref tematycznych:

 • Ceramika,
 • Papier i Print,
 • Tekstylia,
 • Akcesoria do wnętrz,
 • Vintage,
 • Moda i dodatki,
 • Biżuteria,
 • Wellness i eko,
 • Delikatesy,
 • Dziecko.

- Na Wzorach mamy projektantów, rzemieślników, artystów, którzy robią rzeczy użytkowe - tłumaczą organizatorki wydarzenia. - Można będzie nie tylko porozmawiać z twórcami, ale także zaopatrzyć się w świąteczne prezenty.

Dla każdego coś miłego - wystawa i warsztaty 

Miłośnicy designu będą mieli okazję obejrzeć podczas wydarzenia wystawę "Out of comfort". Jej kuratorką jest Agata Kiedrowicz, krytyczka designu, sztuki i edukatorka. - Zaprosiliśmy studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie i Krakowie, School of Form Uniwersytetu SWPS oraz Collegium da Vinci - zdradzają Jagoda i Anna. - Będziemy poruszać temat komfortu. Sprawdzimy, czym jest komfort, gdzie, jak można przekroczyć strefę komfortu i czy ją przekraczamy w projektowaniu.


Targi to również liczne, darmowe warsztaty. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających strefę pakowania prezentów, zajęcia stolarskie, tapicerskie oraz florystyczne. Można także będzie się dowiedzieć m.in. czym jest kintsugi i jak samodzielnie wykonać świecę. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli dać upust swej kreatywności przy stole warsztatowym Lego. Pojawią się tam unikalne kolekcje, dzięki którym będzie można przekonać się, że Lego to nie tylko zestaw klocków, lecz również niekończące się źródło inspiracji i radości tworzenia.


Posłuchaj
15:19 CZWORKA/Stacja kultura - wzory 12.12.2023.mp3 O 10. edycji Targów Designu "Wzory na Święta" opowiadają Jagoda Valkov i Anna Indulska (Stacja kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek

Goście:  Jagoda Valkov, Anna Indulska (organizatorki Targów Designu "Wzory na Święta")

Data emisji: 12.12.2023

Godzina emisji: 11.15

aw/kk