Ewelina Flinta o piosence "DADA": będzie zrywać parkiet

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2024 15:40
Ma niesamowity głos, którym wyśpiewała już niejeden hit. Najnowszy singiel Eweliny Flinty zatytułowany jest "DADA". – Utwór powstał na gitarze akustycznej i już w tej wersji było słychać, że wyjdzie z tego rock and roll i że będzie zrywać parkiet – śmieje się artystka.
Ewelina Flinta i Damian Sikorski w Czwórce.
Ewelina Flinta i Damian Sikorski w Czwórce.Foto: Adam §wietlicki/Czwórka
  • Ewelina Flinta jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów.
  • Była uczestniczką pierwszej odsłony muzycznego talent show Idol. W programie zajęła drugie miejsce.
  • Debiutowała w 2003 roku płytą "Przeznaczenie".
  • Po dłuższej przerwie powróciła z nowymi piosenkami.
  • "DADA" to najnowszy singiel Eweliny Flinty.
  • Obecnie artystka pracuje nad trzecim krążkiem.   

Jak powstał utwór "DADA"?

Autorem tekstu do "DADA" jest Jacek 'Budyń' Szymkiewicz - nieżyjący już muzyk i autor tekstów, lider formacji Pogodno. - Muzykę napisaliśmy z Radkiem Zagajewskim. Pomyślałam, że do takiej dynamiki idealnie pasowałby tekst Budynia. To, co pisał, zawsze budziło we mnie podziw i zadziwienie: jak on na to wpadł! - wspomina artystka. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się w telewizyjnej Dwójce, graliśmy razem koncert łączący pokolenia. Budyń przyszedł z córeczką Jagodą i w tym całym ferworze przygotowań Jagoda najwięcej czasu spędziła ze mną. Ona sobie mnie upatrzyła i wybrała. A Jacek tylko zapytał, czy mogłabym się nią zająć.  

Budyń przez duże "A"

- Kiedy spotkaliśmy się po raz drugi, długo rozmawialiśmy, a po kilku dniach Budyń wysłał tekst "DADA". To trochę kąśliwe opisanie emocji, gdy między dwojgiem ludzi nie ma już ognia. On jest niczym sopel lodu, a w niej ogień nadal płonie, już nie dla niego, ale przede wszystkim dla siebie. To ciepło, które w niej drga, pcha ją w dalszą drogę i przygodę - dodaje Ewelina Flinta. - Cała opowieść jest dynamiczna i pełna dobrej energii. Dużo w niej Budynia. Dla mnie artysty przez wielkie "A".

Ewelina Flinta - DADA | Ewelina Flinta

Dyskografia Eweliny Flinty

Ewelina Flinta zadebiutowała w 2003 roku albumem "Przeznaczenie". Dwa lata później wydała płytę "Nie znasz mnie". Nagrywała piosenki do filmów, takich jak "Zaczarowana" i "Nie kłam, kochanie". W 2022 roku zaczęła wydawać kolejne solowe single - m.in. utwór "Zakochana" z gościnnym udziałem Natalii Grosiak, "Frutti di Mare", "Sama na planecie" i "DADA".   

Zobacz także:


Chcę wydać tę trzecią płytę, choć czuję się, jakbym po długiej nieobecności znów musiała zdać egzamin maturalny. Chcę to zrobić dla siebie, chcę zamknąć tę historię na nośniku. To jest dla mnie ważne - opowiada artystka. - Jeśli ktoś mnie poprosi o podpis na płycie, chcę mieć na czym ten podpis złożyć. Umówmy się, płyty sprzedają się dziś dramatycznie, ale to nie znaczy, że nie powinny powstawać. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Posłuchaj
20:32 Czwórka Stacja Kultura - flinta 23.01.2024.mp3 Ewelina Flinta o współpracy z Jackiem 'Budyniem' Szymkiewiczem i piosence "DADA" (Stacja Kultura/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 23.01.2024

Godzina emisji: 10.15

kul/mo

Czytaj także

Ana Andrzejewska - od jazzu do poezji... tanecznej

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 16:20
Wyróżniają ją głos i charyzma, które doprowadziły Ane Andrzejewską do finału wielu muzycznych talent show. Teraz artystka pracuje nad debiutancką płytą, która ma szansę stać się jednym z najciekawszych wydawnictw nowego roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Moś: zależało mi, żeby kobiecość w sobie podkręcić

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 13:19
Ukazał się nowy singiel Kasi Moś - "Miód". To utwór stworzony w kooperacji z Mateuszem Krautwurstem, zupełnie inny od ostatniego - "Zapomnij", ale nawiązujący do "Femme Fatale", który Kasia uwielbia. 
rozwiń zwiń