Natalia Lesz: nowa płyta skręci w stronę alternatywnego popu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 16:50
"Warszawski deszcz" to piosenka zapowiadająca nowy album Natalii Lesz. - Płyta, która ukaże się w przyszłym roku, skręca w stronę alternatywnego popu, ale nadal będą na niej melodie, które łatwo można zanucić - opowiada artystka.  
Natalia Lesz w studiu Czwórki opowiada o pracach nad nową płytą.
Natalia Lesz w studiu Czwórki opowiada o pracach nad nową płytą. Foto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Natalia Lesz zapowiada nową płytę.
  • Album ukaże się w 2025 roku. 
  • "Warszawski deszcz" to singiel promujący to wydawnictwo.
  • Nad nowym materiałem Natalia Lesz pracuje z Magdaleną Wójcik i Markiem Dziedzicem. 

Warszawa - miasto z dziecięcych wspomnień

Natalia Lesz jest rodowitą Warszawianką, ale jako 18-latka wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. - Kiedy myślę o domu, to myślę o Warszawie i o Nowym Jorku, ale nasza stolica zajmuje w moim sercu pierwsze, najważniejsze miejsce. Kocham to miasto za wspomnienia z dzieciństwa i cieszę się, że nadal są tu miejsca, które wywołują we mnie emocje - opowiada. - Najbardziej Warszawę lubię wiosną. Ta pora roku przynosi nadzieję na te wszystkie dobre rzeczy, które mogą się wydarzyć.

Jak powstała piosenka "Warszawski deszcz"?

"Warszawski deszcz" jest emocjonalną podróżą przez wspomnienia i tęsknotę. Tekst piosenki - współtworzony z Magdaleną Wójcik (Goya) - porusza temat utraconych emocji, rozczarowań oraz trudności w relacji, malując melancholijny obraz przeszłości z Warszawą w tle.

- Ten utwór powstał stosunkowo niedawno, w pewien deszczowy dzień, i w pewnym sensie sam się napisał - wspomina artystka. - Zazwyczaj to ja tworzę zwrotki, a Magda jest specjalistką od refrenów, które spinają całą historię. W trakcie pracy w studiu bywam nieustępliwa i przywiązuję dużą wagę do elementów, które mogą wydawać się mało istotne. Dużo wymagam i dużo czasu poświęcam na to, by utwór brzmiał tak, jak ja go słyszę w głowie.  

Natalia Lesz - Warszawski Deszcz (Vertical Video) | Natalia Lesz

Autorzy muzyki, a w tym gronie - oprócz Natalia Lesz i Magdaleny Wójcik - jest także producent Marek Dziedzic, stworzyli dźwięki idealnie współgrające z głębokimi emocjami zawartymi w tekstach utworów.

Posłuchaj
16:06 CZWÓRKA Stacja Kultura - natalia lesz 08.04.2024.mp3 Natalia Lesz zapowiada nową płytę (Stacja Kultura/Czwórka)

"Skręcam w stronę alternatywnego popu"

- Płyta, która ukaże się w przyszłym roku, skręca w stronę alternatywnego popu, ale nadal będą na niej melodie, które łatwo można zanucić - zapowiada artystka. - Zaprezentujemy nowoczesne dźwięki i starannie wybrane teksty, nawiązujące do poezji aktorskiej. Całość utrzymana będzie w artpopowym klimacie.

- To, co najbardziej podoba mi się u Marka, to niesztampowe podejście do muzyki. Używa różnych, czasami dziwnych instrumentów i nie boi się zestawień, które na pierwszy rzut oka wydają się bez sensu. Jego kreatywność bywa dzika i ja tę dzikość bardzo cenię - dodaje Natalia Lesz. 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Natalia Lesz (wokalistka)

Data emisji: 08.04.2024

Godzina emisji: 10.15

kul/wmkor