"Freak Show" zapowiada nowy album Karoliny Czarneckiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 07:53
Od hitu "Hera koka hasz LSD" minęło już 10 lat. Przez ten czas Karolina Czarnecka nie próżnowała, na swoim koncie ma trzy płyty i wiele interdyscyplinarnych projektów. Teraz singlem "Freak Show" zapowiada nowy album
Karolina Czarnecka
Karolina CzarneckaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Karolina Czarnecka to artystka muzyczna, performerka i aktorka. O sobie pisze: współczesna wiedźma, czuła feministka. Na swoim koncie ma trzy albumy muzyczne, założyła platformę dla nastolatek CÓRY i szereg zaangażowanych akcji koncertowych.

Współtworzyła grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu, feministyczny zespół punkowy Żelazne Waginy i grasujący po warszawie kobiecy Gang Śródmieście.

To ona w 2014 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej wyśpiewała "Hera koka hasz LSD". Pierwsza płyta Czarneckiej to epka "Córka", w 2018 powstał album "Solarium 2.0", w 2019 roku ukazał się "Cud".
Dziś singlem "Freak Show" zapowiada nowy album. Karolina Czarnecka Czwórkowe studio odwiedzi tuż po 9.00.W "Stacji Kultura" sprawdzimy też jak zrealizować swój pierwszy film? Studio Munka Stowarzyszenie Filmowców Polskich ogłasza nabór do programów Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut, których celem jest umożliwienie młodym twórcom profesjonalnego debiutu fabularnego. O szczegółach opowie Katarzyna Malinowska, organizatorka projektu. 

Opowiemy też o tekstach piosenek. W "Scientific Reports" ukazało się badanie autorstwa europejskich naukowców, którzy przeanalizowali ponad 12 tysięcy anglojęzycznych piosenek, które ukazały się od 1980 do 2020 roku. Badacze sprawdzali, jakie dziś są teksty utworów muzycznych - czy dominuje w nich prostota i powtarzalność? O tym opowie Marta Zinkiewicz. 

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (18.04) po godz. 9.00. Program poprowadzi Kasia Dydo.

pj