Dziś w kinie strzelanina i pościgi

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 13:00
"Porwanie" to film, który od pierwszych minut trzyma w napięciu. Główną rolę zagrał w nim Taylor Lautner, znany głównie z roli romantycznego wilkołaka. Czy nadaje się na gwiazdę kina akcji? O tym można przekonać się od piątku, bo właśnie wtedy film trafi do kin.
Audio

"Porwanie" wyreżyserował John Singleton, autor takich hitów kinowych, jak "Czterej bracia" czy "Za szybcy, za wściekli". Główną rolę powierzył Taylorowi Lautnerowi, który całkiem niedawno wcielił się w postać wilkołaka w "Zmierzchu". – Zamiast futra, tym razem, założył seksowną, obcisłą koszulkę. Dostał motor i pistolet – mówił w "Stacji Kultura" krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - Nie wiem, kto wpadł na pomysł, żeby obsadzić go w tej roli, ale może nie to jest najważniejsze. Chodziło o to, żeby było mocno, szybko, a napięcie wzrastało - dodał.

Nathan Harper (którego gra Taylor Lautner), pewnego dnia dokonuje zaskakującego odkrycia – znajduje swoje zdjęcie na stronie poświęconej zaginionym osobom. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Próbując ustalić kim naprawdę jest, chłopak przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W momencie, w którym do gry wmiesza się policja, agenci rządowi i ...tajemnicze postaci, próbujące schwytać Nathana, jedynym wyjściem będzie dla niego ucieczka. Chłopak nie da jednak tak łatwo za wygraną. Jest szybki, zwinny i niesamowicie zdeterminowany, aby dowiedzieć się kim jest naprawdę.

W filmie pojawią się jeszcze: Maria Bello, Sigourney Weaver, Alfred Molina, czy Denzel Whitaker.


Zobacz zwiastun filmu:

 

Dziś na ekrany kin wchodzi także film "Ewa", który jest efektem współpracy znanego operatora Adama Sikory z dramaturgiem Ingmarem Villqistem, oraz film "To tylko seks" w reż. Willa Glucka, w którym główną rolę zagrał Justin Timberlake. Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj dźwięku.

(mz)

Czytaj także

"Ewa" - film, który niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 19:00
Film opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, ale zachowali resztki godności i tożsamości - zapowiada w rozmowie z serwisem kultura.polskieradio.pl Adam Sikora.
rozwiń zwiń