Kwaśniewska: O miłość trzeba dbać jak o dobry angielski trawnik

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 12:00
Czyli garść porad o trudnym życiu we dwoje. W Czwórce z Jolantą Kwaśniewską rozmawiamy o jej nowej książce "Lekcja stylu dla par".
Audio

Jolanta Kwaśniewska mówiąc o swojej książce, podkreśla, że nie pisało jej się łatwo. - To trudna materia. Życie w pojedynkę nie jest proste, a wtedy gdy dwa odrębne byty decydują się, by wspólnie przejść przez życie, to trzeba ogromnej dyplomacji. Potrzeba umiejętności powściągnięcia siebie, by wyrażać się w tym, co ważne dla naszej dwójki.

Jaki jest przepis na udany związek? Okiem gościa Czwórki potrzebna jest harmonia i przestrzeń. - Bardzo ważne jest to, by dać sobie dużo miejsca. Wydaje mi się, że bardzo trudno wytrwać w związku, w którym jesteśmy 24 godziny na dobę – podkreśla prezydentowa. Z Aleksandrem Kwaśniewskim parą są od 32 lat. - Mąż mówi, że to dlatego, że nie narzucał się z obecnością – dodaje Jolanta Kwaśniewska.

- Napisałam tę książkę z myślą o tych młodszych i tych starszych, by nie popełniać błędów, które popełniamy wszyscy, także ja – mówi gość audycji. – Nie chcę słodzić, w żadnym związku nie jest tak, że żyli długo i szczęśliwie i przez cały czas świeciło im słońce. Są momenty kiedy jest trudniej – trzeba wiedzieć jak je we dwójkę pokonać. O miłość trzeba dbać tak, jak o dobry angielski trawnik – zaznacza Kwaśniewska.

Więcej o budowaniu szczęśliwego związku dowiedzieć się można oglądając wideo i słuchając całej audycji.

pg

Czytaj także

Czego w kobiecej modzie nie znoszą mężczyźni?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 16:37
O kombinezonach, butach emu, ogrodniczkach i wielu innych strojach, których w kobiecym ubiorze mężczyźni nie lubią, opowiada w Czwórce Wiganna Papina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolantę Kwaśniewską czeka 7 lat nieszczęścia?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 20:54
Podczas pracy na planie reklamy środka zwiększającego odporność tuż obok byłej prezydentowej eksplodowało wielkie lustro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie buty będziemy nosić tej zimy?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 14:00
Wcale nie jest łatwo znaleźć na sklepowych półkach buty, które byłyby wygodne, modne a jednocześnie nie byłyby ani w stylu emu, ani na kosmicznie wysokich szpilkach. Wiganna Papina radzi, jak dobrze wyglądać tej zimy i… jak zadbać o buty.
rozwiń zwiń