Polskie Radio
Section05
Aleksander Kwaśniewski

"Wstyd, komunisto Kwaśniewski". Szef MEiN stanowczo o wypowiedzi byłego prezydenta na pogrzebie Jerzego Urbana

Jeśli prezydent Kwaśniewski porównuje Urbana - piewcę i człowieka, który gloryfikował czas PRL, będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego - z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie, to po prostu jest komunistą, który kłamie - skomentował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jerzy Urban Przemysław Czarnek Aleksander Kwaśniewski komunizm

Spotkanie partii opozycyjnych. Brzyski: to było badanie, w jaki sposób zareaguje elektorat

We wtorek odbyła się konferencja byłych prezydentów i opozycji. Jak ocenił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński), "było to badanie tego, w jaki sposób elektorat opozycyjny w ogóle zareaguje na takie spotkanie". Dodał, że na razie "nie ma specjalnego entuzjazmu co do tak szerokiej potencjalnej listy opozycji".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka NATO opozycja Bronisław Komorowski Aleksander Kwaśniewski

Spotkanie partii opozycyjnych. Kosiński: bez strategicznego znaczenia

- Politycy są ciągle pytani, czy będzie jedna lista partii opozycyjnych, czy więcej. To jest w tej chwili średnio istotne - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja"). W debacie poranka wzięli udział również Michał Piękoś ("Trybuna") i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Eliza Olczyk Aleksander Kwaśniewski Bronisław Komorowski NATO

Konferencja byłych prezydentów i opozycji. Wszołek: potraktowano ją jako platformę do porozumienia się

- Konferencja byłych prezydentów i liderów opozycji chyba tylko w teorii miała związek z debatą o bezpieczeństwie i przyszłości NATO. Z wypowiedzi np. Donalda Tuska czy Włodzimierza Czarzastego wynika, że to spotkanie potraktowano jako wspólną platformę do porozumienia się między formacjami opozycyjnymi - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Wszołek ("Gazeta Polska", Salon24).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka NATO opozycja Bronisław Komorowski Aleksander Kwaśniewski

Prof. Jabłoński: Lewica zyskała nową twarz. Jednym ruchem odcięła się od Marty Lempart

- Lewicy udało się odciąć od Marty Lempart i jej towarzyszek jednym sensownym ruchem. Lewica zyskała nową twarz. Jest ona połączona w pewien sposób z Aleksandrem Kwaśniewskim. To on jako pierwszy publicznie, zdecydowanie zaapelował, żeby ponad podziałami politycznymi popierać Fundusz Odbudowy - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Prawo i Sprawiedliwość strajk kobiet Marta Lempart Krajowy Program Odbudowy PiS Aleksander Kwaśniewski

Piotr Sak: poparcie byłych prezydentów dla Trzaskowskiego pokazuje, że to kandydat salonu III RP

- Poparcie takich osób jak Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski pokazuje, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem elit III RP - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Sak z Solidarnej Polski. Gościem audycji "Dwie strony" był również Jacek Czerniak z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Aleksander Kwaśniewski Bronisław Komorowski Rafał Trzaskowski

"Aleksander Kwaśniewski chciał zamieść sprawę pod dywan". B. minister zdrowia o aferze LFO

- Tanio wysyłaliśmy polskie osocze, a drogo kupowaliśmy przerobione preparaty krwiopochodne. Rząd polski udzielił gwarancji rządowych firmie Zygmunta Nizioła na wybudowanie fabryki za 32 mln dolarów. Niestety ktoś postanowił dokonać przekrętu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Łapiński, były minister zdrowia w rządzie Leszka Millera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksander Kwaśniewski Piotr Nisztor służba zdrowia