Polskie Radio
Section05
wypadek

Zderzenie kontenerowca z polskim kutrem na Bałtyku. Trzy osoby ranne

Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu kontenerowca z polskim kutrem na Bałtyku w pobliżu Dziwnowa (Zachodniopomorskie). Około 5:00 rano trzynaście mil od Świnoujścia w jednostkę DZI-18 uderzył kontenerowiec "Nordic Italia" z portugalską banderą - powiedział Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Morze Bałtyckie

Dzieci tragicznie zmarłego strażaka otrzymają rentę socjalną. Jest decyzja premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki przyznał rentę specjalną czworgu dzieci zmarłego strażaka - poinformowało w czwartek biuro wojewody małopolskiego. Druh OSP został potrącony w nocy z poniedziałku na wtorek, na A4 w rejonie Balic, podczas służby. Jego żona, również strażak, przebywa w szpitalu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna regiony małopolskie wypadek Mateusz Morawiecki renta rodzinna społeczeństwo

Zderzenie ciężarówki ze szkolnym autokarem na trasie Lublin - Chełm. Są ranni

W środę przed godz. 7 w miejscowości Stołpie w województwie lubelskim, na drodze krajowej nr 12 między Lublinem a Chełmem zderzyła się ciężarówka z autobusem przewożącym uczniów szkoły średniej. Trzy osoby, w tym dwoje uczniów i kierowca, zostały przewiezione do szpitala. Droga ma być całkowicie zablokowana do godz. 10.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek Chełm Lublin policja lubelskie regiony

Zderzenie ciężarówki ze szkolnym autokarem na trasie Lublin - Chełm. Są ranni

W środę przed godz. 7 w miejscowości Stołpie w województwie lubelskim, na drodze krajowej nr 12 między Lublinem a Chełmem zderzyła się ciężarówka z autobusem przewożącym uczniów szkoły średniej. Trzy osoby, w tym dwoje uczniów i kierowca, zostały przewiezione do szpitala. Droga ma być całkowicie zablokowana do odwołania.
Zobacz więcej na temat:  wypadek Chełm Lublin policja lubelskie regiony kierowcy Polskie Radio Kierowców

Tragiczny wypadek w płockim Orlenie. Wicepremier Sasin złożył kondolencje rodzinom ofiar

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin złożył kondolencje rodzinom ofiar wypadku w płockim Orlenie. "Bardzo smutna wiadomość. W wyniku wybuchu w zakładzie PKN Orlen w Płocku zginęły dwie osoby. Wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich" - napisał polityk w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Orlen PKN Orlen wypadek społeczeństwo regiony mazowieckie Płock

Rzecznik Praw Dziecka: konieczna zmiana przepisów, by zwiększyć bezpieczeństwo osób jeżdżących hulajnogami

– Przez pierwsze siedem miesięcy roku, dzieci i młodzież kierujący hulajnogami elektrycznymi spowodowali 85 wypadków i kolizji, byli też uczestnikami 171 takich kraks. Wciąż brakuje obowiązku jeżdżenia w kasku i ochraniaczach, szczególnie przez nieletnich – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo hulajnoga bezpieczeństwo wypadek Radio kierowców Polskie Radio Kierowców POLSKA prawo bezpieczeństwo na drodze samochody rower

Śmierć trzylatka przygniecionego przez bramę. Służby ustalają przyczynę tragedii w Łódzkiem

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 3-latka przygniecionego przez otwierającą się bramę wjazdową. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę w Nowej Gadce, w pow. pabianickim (woj. łódzkie). Śledztwo toczy się w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek społeczeństwo policja służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo dziecko prokuratura

KGP: po wejściu w życie nowych przepisów widać spadek znacznego przekraczania prędkości

Podczas pierwszego weekendu, w którym zaczął obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych, zauważalny był spadek ujawnianych wykroczeń dotyczących znacznego przekraczania prędkości - poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja drogi wypadek Polskie Radio Kierowców Radio kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Czy kurs doszkalający to wstyd dla wieloletniego kierowcy?

„Człowiek uczy się całe życie” – prawda ta nie omija umiejętności wykorzystywanych w ruchu ulicznym. Zmieniające się przepisy oraz coraz to nowsze systemy samochodowe sprawiają, że nie możemy zatrzymać się jedynie na ukończonym kursie prawa jazdy. Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe szkolenie? Dlatego, że może uratować Ci to życie!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA społeczeństwo kierowca kierowcy regiony szkoła szkolenia szkolenie edukacja policja policja polska wypadek

Podhale: 15-letni motocyklista, który zginął w wypadku nie miał uprawnień

15-letni motocyklista, który w sobotę wieczorem w Ludźmierzu na drodze wojewódzkiej nr 957 śmiertelnie zderzył się z samochodem osobowym, kierował bez wymaganych uprawnień nieoświetlonym crossem, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC - podała policja.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców policja wypadek kierowca społeczeństwo samochód Polskie Radio Kierowców zdrowie drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Podhale