Polskie Radio
Section05
wypadek

Nowe informacje ws. Sebastiana M. Opuści terytorium ZEA?

Przedstawiciele Prokuratury Krajowej i Ministerstwa Sprawiedliwości uzyskali zapewnienie w sprawie Sebastiana M. od władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak przekazała Prokuratura, nie ma możliwości, by mężczyzna opuścił terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich do czasu zakończenia postępowania ekstradycyjnego mimo stosowania wobec niego wolnościowych środków zapobiegawczych.
Zobacz więcej na temat:  wypadek Zjednoczone Emiraty Arabskie bmw Dubaj przestępczość prokuratura drogi POLSKA służby i bezpieczeństwo Prokuratura Krajowa

Z impetem wjechał na parking. Potrącił 5-latkę i 17-latkę [WIDEO]

Kierowca audi wjeżdżając na teren centrum handlowego przy ulicy Dzierżoniowskiej w Strzelinie (woj. dolnośląskie) nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. W wyniku tego potrącił dwie osoby. Na szczęście poszkodowane 17 i 5-latka jeszcze tego samego dnia wróciły do domu - podała Policja Dolnośląska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dolnośląskie regiony policja wypadek

Śmiertelne potrącenie 10-latka. Kolejne osoby zatrzymane. Nowe informacje w sprawie

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginął 10-letni chłopiec. Rzecznik lubuskiej policji podinspektor Marcin Maludy poinformował, że zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Gorzowa, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  policja Gorzów POLSKA dziecko wypadek służby i bezpieczeństwo

Ekstradycja Sebastiana M. do Polski. Prokuratura: zatrzymano paszport, zakazano wyjazdu

Prokuratura Krajowa zwróciła się do władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich o szczegółowe informacje o toczącym się postępowaniu ekstradycyjnym Sebastiana M. Jest on podejrzewany o spowodowanie wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym. W zdarzeniu, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku na autostradzie A1 w województwie łódzkim, zginęła trzyosobowa rodzina.
Zobacz więcej na temat:  wypadek autostrada POLSKA drogi prokuratura

Jakie błędy w górach najczęściej popełniają turyści? Reportaż "Uwaga, góry!" [POSŁUCHAJ]

Dwóch mężczyzn zginęło w wyniku upadku z północnych zboczy Śnieżki do Kotła Łomniczki. Tragedia wydarzyła się 30 stycznia, a dwa dni wcześniej lawina porwała i zasypała turystę w okolicach Kondrackiej Przełęczy w Tatrach. Jakie błędy w górach najczęściej popełniają turyści i jak się tych błędów ustrzec? O tym w reportażu Jakuba Tarki pt. "Uwaga, góry!". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Jakub Tarka góry GOPR wypadek turystyka pr poleca

Kolejny wypadek na Śnieżce. Kobieta zjechała "rynną śmierci". Może mówić o ogromnym szczęściu

Czescy i słowaccy ratownicy GOPR ponownie prowadzili akcję ratowniczą na zboczach Śnieżki, na które turyści weszli wbrew zakazom. Czeszka, która ześlizgnęła się we wtorek "rynną śmierci" w Karkonoszach, może powiedzieć o ogromnym szczęściu. Tydzień temu dwóch mężczyzn nie przeżyło upadku z tej samej góry.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Śnieżka GOPR wypadek Czechy góry Karpacz

Młody kierowca wjechał w rodzinę. Nowe informacje ws. śmiertelnego wypadku na Mazowszu

23-letni kierowca potrącił - poruszającą się prawidłowo poboczem, wyposażoną w odzież odblaskową - trzyosobową rodzinę. Na miejscu zmarł 52-letni mężczyzna, jego 45-letnia żona i 15-letnia córka walczą w szpitalu o życie. Do tragedii doszło w niedzielę wieczorem w powiecie lipskim (woj. mazowieckie). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze mazowieckie kierowcy Polskie Radio Kierowców policja policja polska wypadek samochody