Polskie Radio
Section05
wypadek

Kolumna pieszych na drodze - jakie przepisy ją obowiązują?

Wydawałoby się, że kolumna pieszych na drodze to nic szczególnego – szczególnie w sierpniu, gdy przez całą Polskę na Jasną Górę zmierzają rozśpiewane i roztańczone pielgrzymki chrześcijan. Jak powinniśmy traktować grupę niezmotoryzowanych na drodze? Jakie są ich prawa i obowiązki?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra

Ranni w wypadku w Chorwacji przylecieli do Polski. Dyrektor szpitala MSWiA poinformował o ich stanie zdrowia

Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie doktor Artur Zaczyński poinformował, że stan zdrowia przywiezionych dzisiaj pacjentów, rannych w wypadku w Chorwacji, jest stabilny. Samolot z 10 osobami rannymi w wypadku polskiego autokaru wylądował w Warszawie, a następnie udał się do Poznania. Pacjenci z chorwackich szpitali trafią teraz do lecznic w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Chorwacja autobus pielgrzymka Medjugorje

Wojskowa Casa z rannymi w wypadku pod Zagrzebiem już w Polsce

Około 15:00 wylądował samolot Wojska Polskiego, przewożący 10 osób rannych w sobotnim wypadku autokaru pod Zagrzebiem. Ministerstwo Zdrowia podało, że maszyna, najpierw wyląduje w stolicy, a następnie wyleci do Poznania. Samolot wystartował z Chorwacji po południu. Na pokładzie oprócz poszkodowanych znajdują się członkowie rządowego zespołu humanitarno-medycznego oraz ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Sił Zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Medjugorje

Wypadek w Chorwacji. Premier Morawiecki zapowiada wzmożone kontrole autokarów

Premier Mateusz Morawiecki zlecił Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego zintensyfikowanie kontroli sprawności pojazdów. Chodzi szczególnie o autokary, którymi dzieci wyjeżdżają na wypoczynek. Szef rządu powiedział, że wypadek autokaru w Chorwacji przypomniał nam, jak bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Medjugorje

Wypadek w Chorwacji. Rzecznik MSZ podał informacje dot. transportu poszkodowanych do Polski

- Mamy czterech pacjentów, którzy wrócili do Polski i są pod opieką lekarzy. Kilkunastu z pozostałych pasażerów wróci w środę - poinformował na antenie Programu 1 Polskiego Radia rzecznik resortu spraw zagranicznych Łukasz Jasina. Jak dodał, o transporcie poszkodowanych decydują m.in. chęci pacjentów, decyzja lekarzy oraz kwestie trwających procedur śledczych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja Krajowy Plan Odbudowy wypadek Unia Europejska Łukasz Jasina Grzegorz Jankowski

Poszkodowani w Chorwacji wrócą do Polski. Wiceszef MSZ wskazał miasta docelowe

Transport poszkodowanych w wypadku w Chorwacji nastąpi samolotem typu Casa - poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Przypomniał, że przylot 13 osób do Warszawy planowany jest na środę po południu. W stolicy pozostanie kilku pacjentów; kolejni zostaną przetransportowani środkiem lotniczym odpowiednio do Poznania, a później także do Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus Medjugorje pielgrzymka

TYLKO U NAS Śledztwo po wypadku autokaru w Chorwacji. Wysłannik Polskiego Radia: kluczowy może być wiek kierowcy

- Dużo wskazuje na to, że chodziło tu o zasłabnięcie kierowcy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Piętka, wysłannik Informacyjnej Agencji Radiowej do Chorwacji, pytany o śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru na autostradzie do Zagrzebia. - Oczywiście to są domniemania i poszlaki wskazywane przez osoby pracujące przy śledztwie, ale pewnie za jakiś czas się tego dowiemy - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja Bałkany wypadek Polskie Radio 24 Medjugorje Europa autobus TYLKO U NAS

Katastrofa polskiego autokaru w Chorwacji. Siostry nazaretanki walczą o życie

- Dwie siostry nazaretanki z Kalisza walczą o życie. Mama jednej z nich zginęła na miejscu - przekazał rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ks. Michał Włodarski. Wiadomo, że w pielgrzymce autokarowej do Medjugorje uczestniczyły trzy siostry z tego samego zgromadzenia. Jedna z nich s. Janina Mateusiak również zginęła w wypadku, o czym poinformowały katolickie media.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja pielgrzymka wypadek autobus

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Dobre informacje o poszkodowanych

Dobre wieści ze szpitala w Varażdinie. Polepszył się stan dwóch pacjentów najciężej rannych w sobotnim wypadku autokaru. Jak poinformował dyrektor Szpitala Ogólnego w Varażdinie, Damir Poljak, zmieniono ich kwalifikację ze stanu krytycznego na stan stabilny. Oznacza to, że powoli zaczynają nabierać sił, a zagrożenie ich życia nie jest już tak poważne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek służby i bezpieczeństwo

tylko u nas Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Wysłannik Polskiego Radia o poszkodowanych i ich powrocie do kraju

- Być może cztery lub pięć osób opuści szpitale do końca tygodnia. Chodzi o osoby ze szpitala w Zagrzebiu i Czakowca i być może jeszcze jedną osobę, która wymaga operacji w Polsce. Liczby różnią się więc od tych, o których mówi się w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Piętka, wysłannik Polskiego Radia do Zagrzebia. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek