Wójt z "Wiedźmina" w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 15:10
- Audiobooki są fantastycznym narzędziem do popularyzowania literatury - opowiadał Kazimierz Kaczor w "Stacji Kultura".
Audio
  • Kazimierz Kaczor o nagrywaniu audiobooka Wiedźmin

Po wielkim sukcesie gry komputerowej "Wiedźmin" (prawie 2 miliony sprzedanych egzemplarzy) przyszedł czas na audiobooka!

- Poważam audiobooki za ich użyteczność. Wiele osób przyznaje się, że kupuje audiobooki, żeby słuchać ich w samochodzie. To jest fantastyczna droga do tego, żeby popularyzować literaturę polską i światową - mówił w Czwórce Kazimierz Kaczor

- "Wiedźmina" obejrzałem po raz pierwszy w telewizji. Widziałem ze dwa odcinki. Podobało mi się średnio - opowiadał gość Kuby Kukli. - Mimo to z ciekawością sięgnąłem do książki Andrzeja Sapkowskiego i tu mnie spotkało bardzo miłe rozczarowanie, a powiedziałbym nawet, że oczarowanie. Później zdarzyło mi się grać w obie części komputerowych przygód Wiedźmina.

Wybitny aktor Kazimierz Kaczor w audiobooku "Wiedźmin" wcielił się w postać przebiegłego Wójta. Ponadto w nagraniach udział wzięli m.in. Anna  Dereszowska (Yennefer),  Krzysztof Banaszyk (Wiedźmin), Sławomir Pacek (Jaskier), Jacek Braciak i Marcin Bosak.

Kaczor ma już na swoim koncie nagranie audiobooka słynnej powieści Bohumila Hrabala "Jak obsługiwałem angielskiego króla", za który został nagrodzony tytułem Mistrza Mowy Polskiej. W ostatnim czasie słynny Kuraś z serialu "Polskie Drogi" wziął udział w nagraniu kultowej już sagi o Wiedźminie.

Więcej na temat audiobooka "Wiedźmin" dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Kazimierzem Kaczorem z audycji "Stacja Kultura".

bch

Czytaj także

Komiks "Racja stanu": nowa historia Wiedźmina

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 15:16
Niebawem na rynku pojawi się komiks o przygodach wiedźmina Geralta pt. "Racja stanu". O tym, jak powstawał, Kuba Kukla rozmawiał z jego twórcami. Zapraszamy do wysłuchania czwórkowej audycji "Stacja Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 godzin gry w "Wiedźmina 2. Zabójcę królów"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 13:09
- Andrzej Sapkowski nigdy nie zagrał w "Wiedźmina", a przynajmniej tak mówi oficjalnie - twierdzi znawca książek fantastycznych Paweł Leszczyński.
rozwiń zwiń