Pablopavo: siła radia jest bardzo duża

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 16:37
Radio miało gigantyczny wpływ na muzykę Lesława. Katarzyna Herman ceni w eterze zwłaszcza reportaże. A co o naszym medium powiedzieli Smolik i Arkadiusz Jakubik?
Audio

W Czwórce codziennie goszczą artyści, muzycy, aktorzy. Do "Stacji Kultura" zapraszani się malarze, performerzy, organizatorzy wydarzeń kulturalnych. Opowiadają o swoich dokonaniach i najbliższych wydarzeniach. Tym razem powiedzieli nam, co myślą o radiu.

Andrzej Smolik uważa, że to medium wspomaga artystów. - Dzięki radiu nie tylko młode zespoły mogą "wypłynąć" i istnieć - powiedział. Przykładem może być choćby zespół Vavamuffin. - Jeśli Czwórka decyduje się na promowanie nowego, nieznanego zespołu, to dla tje grupy świetna sprawa. O Vavamufin zaczęło być głośno dzięki Czwórce. Siła radia jest bardzo duża - wyjaśnia Pablopavo.

Muzyk Lesław zwraca uwagę, że radio pozostawało przez wiele lat jedynym oknem na świat. - Bez tego nie miałbym pojęcia o wszystkich dźwiękach, które na mnie wpłynęły. Jestem, kim jestem, właśnie dlatego, że radio pojawiło się w moim życiu - przyznaje w Czwórce.

Radio jest ważne nie tylko dla muzyków, którzy dzięki niemu mogą zaistnieć. Katarzyna Herman, aktorka, przyznaje, że ceni to medium za spokój. - Ja jestem z pokolenia radiowego. Radio było dla mnie zawsze bardzo ważne. Teraz, gdy wokół jest tak dużo bodźców, idiotycznych i migających, to  wydaje mi się ono taką ostoją, nośnikiem, który nie ogłupia - wyjaśnia w Czwórce.

Arkadiusz Jakubik, aktor, sam kiedyś pracował w radiu. Prowadził siedmiogodzinną audycję na żywo, w której udawał, że jest kosmitą. - Radio było początkiem wszystkiego, co najważniejsze w moim życiu. Przeszedłem wszystkie szczeble kariery w tym medium. Radio otworzyło mi głowę, dało poczucie, że można wszystko - przyznaje.

Zapraszamy do wysłuchania załączonych nagrań z głosami Czwórkowych gości ze "Stacji Kultura", a także dwóch materiałów Kamila Jasieńskiego, o tym jak robiło się wiadomości kulturalne kiedyś, a jak robi się je teraz.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzięki tym ludziom dźwięk w radiu dobrze brzmi

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 12:00
– Praca realizatora dźwięku jest specyficzna, właściwie niesłyszalna dla słuchaczy – opowiada Ewa, realizatorka dźwięku w Czwórce. – Oni bowiem otrzymują wyłącznie końcowy efekt, czyli głos prowadzącego audycję, który wypowiada się na antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W radiu nie ma rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 15:13
Wielu mówi o "magii radia". Z okazji Światowego Dnia Radia Patryk Kuniszewicz i ekipa czwórkowych repotrerów zdecydowali się podzielić ze słuchaczami swoimi zawodowymi tajemnicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia relacji sportowych w radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 15:11
Moje oczy i nos, to oczy i nos słuchacza - muszę to tak przekazać, żeby on to poczuł - mówi o relacjach sportowych jeden z najbardziej popularnych sprawozdawców sportowych Tomasz Zimoch.
rozwiń zwiń