Polskie Radio
Section05
Światowy Dzień Radia

Ekspert: nowe media nie są zagrożeniem dla mediów tradycyjnych

- Jeżeli spojrzymy jakie media funkcjonują obecnie na rynku, to zobaczymy, że tak naprawdę wszystkie, które zostały do tej pory wynalezione. Czyli nowe media, te które wchodzą, pozwalają na popularyzację także tych mediów, które są z nami troszeczkę dłużej, tak jak Polskie Radio - mówiła w Dwójce dr Małgorzata Bulaszewska z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  radio Światowy Dzień Radia Paweł Siwek KULTURA

Polskie Radio świętuje Światowy Dzień Radia

– Pamiętam czasy, gdy był w domu radioodbiornik i przy szarówce za oknem słuchało się Teatru Polskiego Radia, reportażu czy transmisji sportowej. To był magiczny świat, którego się nie widziało, świat, który kształtował wyobraźnię – wspominał w Polskim Radiu 24 przewodniczący Rady Mediów Narodowych, były prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański. O obchodzonym 13 lutego Światowym Dniu Radia mówił także m.in. Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO prof. Sławomir Ratajski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Światowy Dzień Radia UNESCO Krzysztof Czabański Polskie Radio KRRiT abonament abonament rtv

Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

13 lutego, w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca zaprasza na specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie. Na antenach w tym dniu zabrzmi również wyjątkowa muzyka z radiem w tytule, a słuchacze będą mogli wziąć udział w konkursie. Jednocześnie Polskie Radio uroczyście ogłasza, że Złote Mikrofony za rok 2018 zostaną wręczone właśnie w Światowy Dzień Radia w 2019 roku.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Światowy Dzień Radia