Natalia Grosiak, festiwal Dwa Brzegi i wakacyjne klapy - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 14:25
Spotkamy się z Natalią Grosiak, zajrzymy do Kazimierza Dolnego, by sprawdzić, jak wyglądają przygotowania do Dwóch Brzegów, a swoje najgorsze wakacje wspominać będzie Pola Chobot.
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak Foto: W. Kusiński/ PR

Program rozpoczniemy od sprawdzenia, jak przygotowuje się duże plenerowe wydarzenia muzyczne. Po godz. 10.15 Festiwale od kuchni - to cykl o ludziach, którzy tworzą festiwale, planują line upy, dodatkowe atrakcje, scenografie. Co tydzień sprawdzamy, jak nauczyć się zawodu, gdzie zdobywać doświadczenie i jak wygląda rynek pracy w tej branży. Tym razem dowiemy się na czym polega praca tour managera. 

Gościem będzie Robert Gajewski, menedżer muzyczny, od 2013 roku związany z wytwórnią Kayax, organizator wydarzeń kulturalnych i muzycznych, m.in. w warszawskich klubach Hybrydy, Palladium, Proxima, a także muzyk.

Po godz. 10.30 zaprosimy na "Najgorsze wakacje ever". To cykl, w którym rozmawiamy z aktorami, muzykami i artystami na temat ich najgorszych wakacji. Każdy ma taka historie, anegdoty w życiu, do której podchodzi z dystansem. Tym razem o swoich wakacyjnych traumach opowie nam wokalistka Pola Chobot.

Zajrzymy także na Festiwal Dwa Brzegi. Po godz. 11.05 przedstawiamy szczegóły programu 16. Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 lipca - 7 sierpnia. Festiwal otworzą i zamkną polskie premiery filmów nagrodzonych w Cannes - "Corsage" Marie Kreutzer i"The Eight Mountains" Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch, a bohaterami retrospektyw będą wybitny aktor Jan Peszek i uznany włoski dokumentalista Gianfranco Rosi.

Gościem Czwórki po godz. 11.30 będzie Natalia Grosiak, z którą porozmawiamy na temat solowych singli.

***

Na "Stację Kultura" - w środę (27 lipca) o godz. 10.05 - zaprasza Kasia Dydo. 

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń