"Biały Lotos 2". Co słychać w "bańce z bogaczami"?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 15:00
Siedmiodniowy turnus w luksusowym kurorcie zmienia życie nie tylko hotelowych gości, ale też widzów, którzy zarywali noce, żeby obejrzeć kolejne odcinki serialu "Biały Lotos". Dwa sezony są już dostępne w sieci, a trzeci – jak zapowiadają producenci – w przygotowaniu.
Kadr z serialu Biały Lotos 2.
Kadr z serialu "Biały Lotos 2".Foto: mat prasowe

"Bogacze dostają z liścia"

- Gdybym miała w jednym zdaniu podsumować tę produkcję, powiedziałabym, że to opowieść o bogatych ludziach i ich problemach, które na wakacjach uderzają ze zdwojoną siłą  – śmieje się krytyczka filmowa kaja Klimek. - Tak było trakcie "pierwszego turnusu" który odbywał się na Hawajach, tak dzieje się i teraz.

Refleksje nad cielesnością i wolnością seksualną

Akcja drugiego sezonu dzieje się na Sycylii. - Z punktu widzenia amerykańskich turystów to skansen, do którego przyjeżdża się, żeby odwiedzić miejsca znane z "Ojca Chrzestnego", co też jest ujęte w serialu - opowiada gość Czwórki. - Niewiele wiedzą o włoskiej tradycji, nie interesuje ich historia wyspy i w ogóle można odnieść wrażenie, że nie do końca wiedzą, gdzie się znajdują. A znajdują się Taorminie i właśnie rozpoczynają wakacje w luksusowym hotelu. To właśnie tam pojawiają się dwie pary, które próbują zdecydować, czy są bardziej przyjaciółmi, czy wrogami, trzypokoleniowa włosko-amerykańska rodzina, odkrywającą swoje sycylijskie korzenie oraz gość specjalny, czyli bogata Amerykanka (w tej roli znana z poprzedniego sezonu Jennifer Coolidge), która podróżuje z mężem i asystentką. - O ile w pierwszym sezonie nacisk położony był na więzi rodzinne, o tyle teraz są to relacje oparte na seksie i cielesności. Mamy okazję przyjrzeć się dwóm modelom małżeństw, zastanowić się nad wolnością seksualną, a także nad granicami w przekraczaniu tematów tabu. Niektóre wątki robią to lepiej, inne nieco się "ślamazarzą", ale świetna gra aktorska rekompensuje wszystkie niedociągnięcia.   

BIAŁY LOTOS | oficjalny zwiastun | HBO Max Polska

Taormina słynie z zachwycających widoków Taormina słynie z zachwycających widoków

Sprawdź też:

"Wciągająca intryga, ciekawi bohaterowie" 

Pierwszy sezon "Biały Lotosu" zdobył w tym roku aż 20 nominacji do nagród Emmy, m.in w kategorii najlepszy miniserial, najlepsza antologia serialowa lub film oraz najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu. Sądząc po liczbie wyświetleń i przychylnych recenzji, drugi ma szansę odnieść jeszcze większy sukces. Obejrzałam ten serial z zaangażowaniem widzki, bo intryga z pierwszego sezonu bardzo mnie wciągnęła i po ludzku byłam ciekawa kto zginął, a kto zabił  – przyznaje Kaja Klimek. – W drugim sezonie było podobnie, tylko bohaterowie wydali mi się dużo ciekawski. Zwłaszcza trzy Włoszki, które z zewnątrz obserwują i komentują to, co dzieje się w "bańce z bogaczami". 


Biały lotos - sezon drugi Biały lotos - sezon drugi

Posłuchaj
18:48 CZWÓRKA Stacja Kultura - serial 29.12.2022.mp3 Drugi turnus "Biały Lotosu" - o serialu opowiada Kaja Klimek (Stacja Kultura/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Gosia Jakubowska

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 29.12.2022

Godzina emisji: 10.15

kul