Paula Roma z singlem "Śmiało". "Warto przekraczać własne granice"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 14:02
Po zaledwie sześciu miesiącach od premiery debiutanckiej płyty "Cholerne pragnienie" artystka wkracza na nową muzyczną ścieżkę i już pracuje nad kolejnym krążkiem. Singiel "Śmiało", który właśnie zadebiutował w sieci, to mieszanka popu i soulu. 
Paula Roma i Damian Sikorski
Paula Roma i Damian Sikorski Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

- W tym roku wiele się wydarzy - zapowiadała Paula Roma w rozmowie z Czwórką. Będziemy ogrywać album "Cholerne pragnienie" na koncertach i ruszamy w jesienną trasę. Wyszłam jednak śmiało z propozycją nowego singla, bo mam wrażenie, że muzyka jest dziś traktowana jak fast food - to taki "fast music". Bardzo mi się to nie podoba, sama lubię długo smakować dźwięki, ale trzeba nadążać za rynkiem - mówiła. Paula Roma przyznała, że w szufladach wciąż ma wiele materiału, przygotowanego do wydania, który jeszcze nie ujrzał światła dziennego. 

Singiel "Śmiało", który właśnie zadebiutował w sieci, to mieszanka popu i soulu. - Artystka pokazuje nam, że potrafi wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobić piosenkę taneczną. Mam wrażenie, że wciąż nie pokazała nam całych swoich możliwości wokalnych - oceniał dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski

Za warstwę muzyczną utworu odpowiadają Paula oraz DrySkull, czyli Robert Szewczyk - producent, który współpracował z takimi artystami jak Mrozu, Sokół czy Dawid Podsiadło. Linia wokalu została nagrana w tym utworze "na setkę", co oznacza, że została zaśpiewana raz, od razu w całości. - Strefa komfortu, w której dotychczas byłam, nie jest niczym złym, jest dobra, jest w niej pięknie. Ale ja nie lubię przez dłuższy czas nie mieć dodatkowych bodźców. W przypadku tej piosenki myślałam o tym, by zaczerpnąć nieco producenckiej nowości, ubarwić ten nowy album - wspominała w rozmowie z Czwórką. 


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PAULA_ROMA (@paularoma_music)

Do utworu "Śmiało" powstał klip, w którym Paulę Romę możemy także obserwować w tańcu. - Muzykę warto poszerzyć o obraz. Od razu widziałam w tej piosence, że będę rzucać kwiatami, że biegnę przez warszawską Saską Kępę, gdzie tworzyła Agnieszka Osiecka. Chciałam poczuć tę energię - opowiadała wokalistka. - Tytułowe słowo "śmiało" to przede wszystkim śmiałe przekraczanie własnych granic, niepatrzenie wstecz, pozwolenie sobie na płacz. Chodzi o to, by mieć odwagę być sobą. To wcale nie jest takie łatwe. 

Źr. Youtube.pl/Paula Roma

Paula Roma nie potrafi "siedzieć w miejscu", wciąż ma potrzebę działania i realizowania kolejnych projektów. - Kiedyś byłam zwolenniczką długiego snu, by głos był wypoczęty. Dziś wstaję wcześnie rano, szkoda mi czasu na sen. Przez lata nie jadłam śniadań, po prostu piłam kawę. Teraz nie wyobrażam sobie poranka bez śniadania - opowiadała Paula Roma. Wokalistka planuje m.in. wyprawę do Paryża. - Cały czas tam jestem, w tym roku też planuję się tam wybrać, by zaczerpnąć inspiracji, nie tylko muzycznych, ale i kulinarnych. W Paryżu mam wiele miejsc, z którymi związanych jest wiele moich osobistych historii - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
25:19 czwórka paula roma_PR4_AAC 2023_05_09-10-15-11.mp3 Paula Roma o singlu "Śmiało" i muzycznych planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 20.04.2023

Godzina emisji: 10.16