"To spektrum emocji". Paula Roma o debiutanckiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 08:20
"Cholerne pragnienie" to pierwszy długogrający album artystki i muzyczne przedłużenie świetnie przyjętej EP-ki "Cześć, tu Paula Roma". - To jest płyta, o której marzyłam - przyznaje Paula Roma.
Paula Roma z Cholernym pragnieniem.
Paula Roma z "Cholernym pragnieniem".Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

"Nie ma dobrego gotowania bez wielkiego apetytu"

Tematem przewodnim albumu są emocje oraz szerokie spektrum ich odczuwania. - W jednej z książek kucharskich przeczytałam takie zdanie "nie ma dobrego gotowania, bez wielkiego apetytu" i to jest właśnie to, co czuję, wydając "Cholerne pragnienie" - przyznaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Dzięki tej płycie coraz mniej jest we mnie niedosytu, ale to nie jest tak, że wyzbywam się pragnień.  

"Płynął przez nas prąd"

Na nowym krążku Paula Roma kontynuuję producencką współpracę z cenionym Jurkiem Zagórskim (zdobywcą sześciu Fryderyków), dzięki czemu wyjątkowa mieszanka bluesa, soulu oraz alternatywnego popu nabiera jeszcze bardziej świeżego brzmienia. - Z Jurkiem nie ma stresu, powiem więcej - to on mnie oduczył się stresować. Bez niego ten album albo byłby zupełnie inny, albo mniej kompletny - opowiada wokalistka. - Zanim rozpoczęliśmy współpracę, w ogóle się nie znaliśmy. Odezwałam się do niego, kiedy miał już kilka Fryderyków na swoim koncie, m.in. za Natalię Przybysz i Krzyśka Zalewskiego, i cierpliwie czekałam. Było warto, bo naszą pracę można porównać do przepływu prądu. Wartkim strumieniem eksplodowały emocje. Przychodziłam ze szkicem piosenki, zaczynałam śpiewać, Jurek krzyczał: „rejestrujmy, rejestrujmy” i magle, prawie tak z niczego, powstawało demo, które  w wielu przypadkach było ostateczną wersją. Nie trzeba było robić żadnych powtórzeń i dogrywek. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PAULA_ROMA (@paularoma_music)

"Jestem gotowa na dużo więcej"

Paula Roma to jedna z najciekawszych postaci młodej polskiej sceny muzycznej. W tym roku artystka wystąpiła m.in. na swoim pierwszym dużym festiwalu. - Życie na walizkach ciągnęło mnie. Chciałam tego doświadczyć, cała moja droga prowadziła mnie do tego, żeby występować - opowiadała w Czwórce. - Mam za sobą pierwszy festiwal i to do tego duży, bo FEST Festiwal w Katowicach. Po zmierzchu wystąpiłam na Magic Forest - scena w środku lasu, lampiony i czerwone dekoracje. Ta mała kameralna scena na uboczu była uszyta pode mnie. To był mój klimat. To było niesamowite przeżycie. Mam nagrania, jak tłum śpiewa moje utwory. Ten pierwszy raz jest zawsze mocnym i magicznym strzałem. To było piękne, że wśród publiczności byli i odkrywcy, czyli tacy, którzy mnie nie znali, i także ci, którzy przyszli specjalnie dla mnie.

Źr. Youtube/Paula Roma, Rosalie. - Przez przypadki

Koncert promujący debiutancką płytę Pauli Romy odbędzie się 17 października w klubie Jassmine w Warszawie. 

Posłuchaj
54:41 2022_10_07 19_05_21_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Paula Roma o debiutanckiej płycie "Cholerne pragnienie" (Będzie głośno!/Czwórka)

Paula Roma i Damian Sikorski w wudycji "Będzie głośno!". Paula Roma i Damian Sikorski w audycji "Będzie głośno!".

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Paula Roma (wokalistka)

Data emisji: 07.10.2022

Godzina emisji: 19.15

kul/kor

Czytaj także

Dawid Karpiuk. Z Dziwną Wiosną i obok niej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 06:50
- Od dawna chciałem zrobić coś obok Dziwnej Wiosny. Nie po to, żeby uciekać od zespołu, ale żeby poszukać czegoś poza rock and rollem - tak o solowym singlu mówi Dawid Karpiuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń