"Czytasz, słuchasz... Czwórka" - sprawdź, jak to było

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 12:42
Z Dworca Centralnego, Pola Mokotowskiego i kawiarni MiTo w Warszawie puściliśmy literaturę w eter. Nie zabrakło znakomitych gości.
Audio
  • "Czytasz, słuchasz... Czwórka" - sprawdź jak to było - materiał Błażeja Prośniewskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Czytasz, słuchasz... Czwórka na Dworcu Centralnym w Warszawie
"Czytasz, słuchasz... Czwórka" na Dworcu Centralnym w WarszawieFoto: Radosław Zasadziński

W sobotę (14 września) Czwórka rozczytała całą Warszawę. Na Polu Mokotowskim, w MiTo oraz na Dworcu Centralnym w ramach akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" aktorzy, muzycy, dziennikarze, sportowcy czytali fragmenty literatury. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była literatura kobieca, opowiadania kryminalne, książki podróżnicze i literatura dziecięca. 
Edyta Jungowska zaproponowała najmłodszym fragmenty książki o przygodach Pipi Pończoszanki.
- Książka jest cudowną rzeczą, którą możesz dać dziecku - mówi aktorka. - Książka wspiera dziecko. Jest to najprostsza forma, która uczy dziecko kreatywności. Warto wyrobić w dziecku nawyk wieczornego czytania do snu, bo to procentuje w przyszłości - dodaje.

W kawiarni MiTo zagościł Jacek Poniedziałek, który czytał fragmenty "Morfiny" Szczepana Twardocha. Na autorze książki aktorska interpretacja zrobiła niemałe wrażenie. - To było bardzo ciekawe doświadczenie, bo to była bardzo interesująca interpretacja - mówi Szczepan Twardoch.- Zawsze jest dla mnie wielkim zaskoczeniem słuchanie własnego tekstu interpretowanego przez kogoś. Słuchałem z zainteresowaniem - dodaje.

W MiTo pojawiła się też Paulina Holtz, która przeczytała fragmenty książki "Klara" Izy Kuny, była też sama autorka. Ciekawe lektury czytali też raper Numer Raz, Mariusz Pudzianowski, inspektor Mariusz Sokołowski, Łona czy Miłosz Brzeziński.
(pj)

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/
Zobacz więcej na temat: Czytasz słuchasz Czwórka
Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka". Orwell na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 16:45
Czytać książki można i warto właściwie w każdym miejscu na świecie. Nawet… na dworcach. Dlatego wśród klekotu pociągów artyści, aktorzy, a nawet policjanci oddawali się lekturze w ramach akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po Czwórkowym czytaniu czas na komiks

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 11:11
W warszawskiej kawiarni MiTo w sobotę Czwórka czytała, a kto chciał ten słuchał. A już za chwilę w MiTo będzie można popatrzeć na plansze, czyli coś z pogranicza sztuk - sztuk plastycznych i literatury.
rozwiń zwiń