Zostań miejskim ogrodnikiem i rozSadź swoje miasto!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 11:10
Po długich oczekiwaniach na przyjście wiosny projekt "Kwiatkibratki. Zielona strona miasta" wreszcie mógł świętować swoje urodziny, w których udział wzięła - uzbrojona w dyktafon i aparat fotograficzny - reporterka czwórki, Ewelina Grygiel.
Audio
  • Grzegorz Młynarski z inicjatywy "Kwiatkibratki" radzi jak zostać miejskim ogrodnikiem (Poranek OnLine/Czwórka)
Zostań miejskim ogrodnikiem i rozSadź swoje miasto
Foto: Ewelina Grygiel

Wszystko zaczęło się pod koniec marca ubiegłego roku, od akcji „Posadź Kwiatkibratki na wiosnę!”, podczas której uczestnicy sadzili bratki na starym nasypie kolejowym na warszawskim Solcu. Dzięki temu autorzy przedsięwzięcia udowodnili, że miejskie ogrodnictwo nie jest ani trudne, ani brudne, ani tym bardziej nudne!

 - Ogród można zrobić praktycznie ze wszystkiego - opowiada Grzegorz Młynarski z inicjatywy "Kwiatkibratki". - Najprościej kupić na targu kwiatek, posadzić go w doniczce albo w zbitej z desek skrzyni i postawić na parapecie. I trzeba pamiętać, że roślina potrzebuje do życia trzech rzeczy: słońca, ziemi i wody.

Osoby, które nie posiadają balkonów, a na parapetach zamiast doniczek mają książki nie muszą rezygnować z kwiatków w mieszkaniu.

 - W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są ogrody wertykalne, podwieszane doniczki i ściany kwiatów - wyjaśnia rozmówca Eweliny Grygiel. - Wystarczy kupić stelaże albo własnoręcznie zbudować taką konstrukcje i poukładać na niej doniczki, jedna nad drugą. Zadanie jest wykonane, a efekt imponujący.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak zostać miejskim ogrodnikiem oraz z czego zrobić oryginalną doniczkę posłuchaj materiału z "Poranka OnLine".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby
Czytaj także

Przed sezonem motocyklowym odwiedź mechanika, siłownię i tor

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 11:13
Jeśli wierzyć synoptykom - w najbliższym tygodniu wreszcie przyjdzie do nas wiosna. A wraz z nią na drogach pojawią się motocykliści, którzy już nie mogą doczekać się rozpoczęcia sezonu. Jak się do tego przygotować? Posłuchaj rad naszych ekspertów, którzy gościli u Patryka Kuniszewicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drobny gest dla Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 12:07
"Stop CO2. Rusz się" to tylko słowa, jednak, jak udowadnia Dominik Dobrowolski, można je wypełnić konkretnymi działaniami. On już trzeci raz rusza na rowerową wyprawę, w Dzień Ziemi.
rozwiń zwiń