"Piknik Naukowy daje nam niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:31
15 czerwca startuje XVII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej edycji jest "Życie". – Na pewno więc większość doświadczeń związana będzie z tym pojęciem – mówi Karolina Sperkowska z CNK.
Audio
  • Atrakcje Centrum Nauki Kopernik podczas XVII Pikniku Naukowego - rozmowa z Karoliną Sperkowską (Poranek OnLine/Czwórka)
Karolina Sperkowska w Czwórce
Karolina Sperkowska w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Na stanowisku Centrum Nauki Kopernik będzie się sporo działo. – Mamy siedem stanowisk z doświadczeniami, na których animatorzy będą prezentować odwiedzającym nas różne aspekty życia: od mikroskali, po roboty, naśladujące zwierzęta i ludzi.

CNK przygotowuje jednak dla swoich gości nie tylko solidną porcję nauki. Będzie też sporo zabawy, a to m.in. za sprawą gigantycznej "Gry fotosyntezy". –  Gra będzie polegała oczywiście na odtworzeniu procesu fotosyntezy, ale plansza będzie tak duża, że goście sami będą mogli stać się na niej pionkami – mówi gość Czwórki.

Zdaniem Sperkowskiej, która w Pikniku będzie uczestniczyła już po raz piąty, to wyjątkowa impreza, i  warto brać w niej udział co roku. – Żeby dostrzec, że nauka jest wokół nas, nie jest niczym odległym, tylko każdego dnia nas otacza – mówi Sperkowska. – Poza tym Piknik daje niesamowitą energię. Pojawia się tam mnóstwo ludzi, którzy mają pasje, chcą się dowiadywać nowych rzeczy, poczuć naukę.

Więcej informacji na stronie PiknikNaukowy.pl <<<

Siłą Pikniku jest różnorodność. Znajdziemy tam zarówno stanowiska, zajmujące się naukami ścisłymi, jak i te humanistyczne. – Od chemii, fizyki, biologii, najróżniejszych wydziałów Politechniki Warszawskiej, aż po archeologię – mówi gość "Poranka OnLine".

W tym roku na Pikniku nie zabraknie także wielkich nazwisk. – Przybędzie ponad dwudziestu gości z róznych krajów, nawet tak odległych jak Korea Południowa. – mówi Sperkowska.

(kd)

Czytaj także

XVII Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 19:13
- Stadion Narodowy jest nie tylko miejscem, ale też partnerem, który może podkreślić że Piknik Naukowy nie jest tylko dla freaków nowych technologii, naukowców czy kujonów. Piknik jest dla każdego, kto ma w miarę otwartą głowę - mówi Robert Firmhofer, dyrektor CNK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: polskieradio.pl zaprasza na wyjątkowy eksperyment!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 08:00
Czekamy na Ciebie w sobotę na Stadionie Narodowym w namiocie 13B! Przyjdź i sprawdź, czy potrafisz zapanować nad swoim umysłem.
rozwiń zwiń