Polskie Radio
Section05

Centrum Nauki Kopernik

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

To będzie Kosmos! 690 pokazów w 185 piknikowych namiotach, przygotowanych przez 152 instytucje z kraju i zagranicy. Ponad 16 łazików kosmicznych – profesjonalnych i do samodzielnego skonstruowania. 12 stanowisk, na których można zobaczyć i zbudować rakiety i 9 poświęconych robotom działającym na Ziemi. A to wszystko (i jeszcze więcej) wydarzy się w ciągu zaledwie 9 godzin. Już dziś warto zarezerwować czas na 28. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy radio dla dzieci eksperymenty dla dzieci Stadion Narodowy DAB+

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wyrusza w kosmos

To będzie Kosmos! 690 pokazów w 185 piknikowych namiotach, przygotowanych przez 152 instytucje z kraju i zagranicy. Ponad 16 łazików kosmicznych - profesjonalnych i do samodzielnego skonstruowania. 12 stanowisk, na których można zobaczyć i zbudować rakiety i 9 poświęconych robotom działającym na Ziemi. A to wszystko (i jeszcze więcej) wydarzy się w ciągu zaledwie 9 godzin. Już dziś warto zarezerwować czas na 28. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik!
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Polskie Radio kosmos Sławosz Uznański Mars Ziemia Mirosław Hermaszewski Piknik Naukowy

"Ale kosmos!", czyli nieziemskie atrakcje na 28. Pikniku Naukowym

"Ale kosmos!" - pod tym hasłem w tym roku przebiegać będzie 28. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Temat wydarzenia ma zachęcić wszystkich pasjonatów nauki do sięgania tam, "gdzie wzrok nie sięga". Na uczestników czeka wiele kosmicznych wyzwań, wśród których znalazł się między innymi trening astronauty, a nawet możliwość napisania własnego rozdziału opowieści science fiction.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy science-fiction Jakub Kukla edukacja kosmos Dwójka

Planetarium Centrum Nauki Kopernik w supernowej odsłonie

Trójwymiarowe deszcze meteorów. Ekscytujące przeloty wokół czarnych dziur. Realistycznie odtworzone zjawiska pogodowe. Wierna symulacja lotu Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wyposażeni w najnowsze technologie, po 9. miesiącach ponownie otwiera się Planetarium – w supernowej odsłonie! Wielka modernizacja nieba w Planetarium objęła wymianę projektorów wyświetlających obraz na kopule, które gwarantują większą gamą kolorów i płynność obrazu. Zmieniono także oprogramowanie służące do prowadzenia pokazów na żywo. Teraz można generować realistyczne symulacje kosmiczne, dające efekt 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski

Wspominamy prof. Łukasza Turskiego. Pomysłodawcę Pikniku Naukowego i współtwórcę Centrum Nauki Kopernik

Prof. Łukasz Turski, wybitny fizyk związany z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, specjalista w zakresie materii skondensowanej i mechaniki statystycznej, którego pasją stała się popularyzacja nauki, Wielki Przyjaciel Polskiego Radia, gość wielu naszych audycji, pomysłodawca Pikniku Naukowego i współzałożyciel Centrum Nauki Kopernik, zmarł 23 marca. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka Łukasz Turski Robert Firmhofer Polska Akademia Nauk Piknik Naukowy

Szalone, edukacyjne, nowatorskie - takie pomysły zgarną "Przewroty"

"Przewroty" to nagroda za nowatorskie inicjatywy edukacyjne. Centrum Nauki Kopernik ustanowiło ją w 2023 roku, w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. - Do 2 marca czekamy na zgłoszenia do naszego konkursu. Szukamy inicjatyw odważnych - mówi dr Ilona Iłowiecka-Tańska, dyrektorka innowacji w CNK. "Przewroty" przyznawane są pod patronatem Czwórki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan NAUKA edukacja Zobacz także nagroda Przewroty