X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Centrum Nauki Kopernik

Polacy na The World Biotech Tour 2017

Bio-rusztowania w Afryce Południowej, pułapki na raka w Hiszpanii, biofiltracja w Finlandii, komórki macierzyste w Polsce. To tylko niektóre z badań, które zafascynowały kilkunastoletnich badaczy (między 13. a 19. rokiem życia) w projekcie The World Biotech Tour 2017. O szczegółach opowiedział Mateusz Pawełczuk z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Centrum Nauki Kopernik technologie biologia Warszawa nowe technologie medycyna

Misja poszukiwania życia na Marsie

- Odkrycie życia na Marsie sprawi, że będziemy mieli wielki dylemat moralny jak będziemy z tym życiem obcować – powiedział w audycji Czas na Naukę planetolog  z Pracowni Dynamiki Układu Słonecznego i Planeteologii Centrum Badań Kosmicznych PAN dr Piotr Przemysław Witek. Gość mówił także o festiwalu „Czyj jest Kosmos?” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Będzie w nim mowa o eksploracji przestrzeni kosmicznej w kontekście nowych modeli ekonomicznych, społecznych i technologii, które przygotowują grunt pod projekty wydobycia surowców na asteroidach czy zasiedlenia Marsa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kosmos Mars Centrum Nauki Kopernik

Nowy rok szkolny. Programy edukacyjne CNK w Warszawie

Spotkania, warsztaty, seminaria i konferencje. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie od dawna bada procesy edukacji i wspiera edukatorów w ich pracy. „Szkoła bliżej nauki”, „Klub Młodego Odkrywcy”, „ESERO” czy „W Sieci Pasji” to tylko niektóre z projektów edukacyjnych. Mówiła o nich w Polskim Radiu 24 Monika Jędrzejewska z CNK.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Centrum Nauki Kopernik dzieci edukacja Warszawa szkoła