Polskie Radio
Section05
Centrum Nauki Kopernik

Polacy na The World Biotech Tour 2017

Bio-rusztowania w Afryce Południowej, pułapki na raka w Hiszpanii, biofiltracja w Finlandii, komórki macierzyste w Polsce. To tylko niektóre z badań, które zafascynowały kilkunastoletnich badaczy (między 13. a 19. rokiem życia) w projekcie The World Biotech Tour 2017. O szczegółach opowiedział Mateusz Pawełczuk z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Centrum Nauki Kopernik technologie biologia Warszawa nowe technologie medycyna

Misja poszukiwania życia na Marsie

- Odkrycie życia na Marsie sprawi, że będziemy mieli wielki dylemat moralny jak będziemy z tym życiem obcować – powiedział w audycji Czas na Naukę planetolog  z Pracowni Dynamiki Układu Słonecznego i Planeteologii Centrum Badań Kosmicznych PAN dr Piotr Przemysław Witek. Gość mówił także o festiwalu „Czyj jest Kosmos?” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Będzie w nim mowa o eksploracji przestrzeni kosmicznej w kontekście nowych modeli ekonomicznych, społecznych i technologii, które przygotowują grunt pod projekty wydobycia surowców na asteroidach czy zasiedlenia Marsa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kosmos Mars Centrum Nauki Kopernik

Nowy rok szkolny. Programy edukacyjne CNK w Warszawie

Spotkania, warsztaty, seminaria i konferencje. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie od dawna bada procesy edukacji i wspiera edukatorów w ich pracy. „Szkoła bliżej nauki”, „Klub Młodego Odkrywcy”, „ESERO” czy „W Sieci Pasji” to tylko niektóre z projektów edukacyjnych. Mówiła o nich w Polskim Radiu 24 Monika Jędrzejewska z CNK.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Centrum Nauki Kopernik dzieci edukacja Warszawa szkoła