XVII Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 19:13
- Stadion Narodowy jest nie tylko miejscem, ale też partnerem, który może podkreślić że Piknik Naukowy nie jest tylko dla freaków nowych technologii, naukowców czy kujonów. Piknik jest dla każdego, kto ma w miarę otwartą głowę - mówi Robert Firmhofer, dyrektor CNK.
Audio
Stadion Narodowy
Stadion Narodowy Foto: Narodowe Centrum Sportu

W tym roku odbędzie się już 17. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego termin ustalono na 15 czerwca. A miejscem imprezy będzie Stadion Narodowy.

- Szukaliśmy miejsca, które byłoby w stanie pomieścić Piknik, które byłoby centralne i prestiżowe. W dodatku, żeby w perspektywie 2-3 lat nie miałoby ulec kompletnej przebudowie - mówi Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik. Szef CNK na tę naukową imprezę zaprasza każdego, kto jest gotów zmierzyć się z tym, jak fascynujący i niezwykły świat nas otacza, gotów jest zadawać pytania sobie i innym oraz wysłuchać ciekawych odpowiedzi, a potem powiedzieć co o tym sądzi. 

- Piknik to jest przykład połączenia wspaniałej marki Centrum Kopernika, doświadczenia i marki Polskiego Radia z tym, co staramy się na Stadionie wdrażać - mówi Marcin Herra prezes spółki PL 2012. - Stadion ma być miejscem, które jest bardzo przyjazne inspirujące i dla całych rodzin - dodaje.
Umowa między Polskim Radiem, Centrum Nauki Kopernik i przedstawicielami Stadionu Narodowego została podpisana na 5 lat. Plan piknikowych wydarzeń jest już gotowy. Organizatorzy zapewniają, że stadion na pewno nie ucierpi w skutek piknikowych eksperymentów.

 

Konferencja
Konferencja dotycząca organizacji Pikniku Naukowego Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia

W tym roku na temat przewodni Pikniku wybraliśmy życie - mówi Robert Firmhofer. - Życie jest tym fenomenem, któremu czasem przestajemy się dziwić, wydaje nam się czymś naturalnym, a w skali wszechświata jest czymś absolutnie niezwykłym i niepowtarzalnym - dodaje.
Na XVII Pikniku Naukowym będzie można zobaczyć kości dinozaurów, wyrobić sobie kartę biometryczną, wykonać operację na czaszce wydrukowanej techniką 3D, poznać tajemnice ludzkiego mózgu, uczestniczyć w wielu eksperymentach i naukowych zabawach.
Nie zabraknie tam też naszych, radiowych stanowisk, reporterów i dziennikarzy. - Będziemy obecni z naszymi mikrofonami i będziemy starali się relacjonować to wszystko, co dzieje się w laboratoriach i na stoiskach instytutów naukowych - zapewnia Andrzej Siezieniewski, Prezes Zarządu Polskiego Radia. - Chcielibyśmy, aby Piknik zainteresował w maksymalnym stopniu także inne media - to święto nauki, którą my staramy się prezentować w naszej codziennej działalności.

Wysłuchaj załączonego materiału o XVII Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
(pj)

Czytaj także

Czwórka na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 17:00
12 maja Czwórka testowała najciekawsze eksponaty oraz prezentowała najbardziej zjawiskowe eksperymenty na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Pikniku po Pikniku…

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 10:57
Przez cały tydzień w „Czwartym Wymiarze” prezentujemy Wam najciekawsze wydarzenia z XVI Pikniku Naukowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stadion "naukowy". Narodowy otwarty na wiedzę!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 16:30
- Organizacja Pikniku Naukowego na Narodowym pokazuje, że stadion nie jest tylko obiektem sportowym - mówiła w Jedynce Joanna Janowicz ze spółki PL2012+.
rozwiń zwiń