Mela Koteluk: granie koncertów jest najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 15:42
Mela Koteluk gra mnóstwo koncertów, rozpoczęła współpracę z Cezikiem, przygotowuje także wraz z zespołem materiał na nową, drugą już, płytę. - Sama jestem ciekawa, jakie będą efekty tego, co robimy - mówi wokalistka w Czwórce.
Audio
  • Mela Koteluk o nowej płycie, koncertach, granych na żywo, współpracy z Cezikiem i planach zawodowych (Poranek OnLine/Czwórka)
Mela Koteluk podczas koncertu w Czwórkowym Ministerstwie dźwięku
Mela Koteluk podczas koncertu w Czwórkowym "Ministerstwie dźwięku"Foto: Bartosz BajerskiMela
Mela Koteluk/fot.W.Kusiński

Choć na swoim koncie ma już płytę pt. "Spadochron" i wiele prestiżowych nagród, a w kwietniu 2013 roku została laureatką Fryderyków w kategoriach "Debiut" i "Artysta roku", przyznaje, że ludzie wciąż pytają "Kim jest ta Mela?". - Jeszcze nie dotarliśmy z naszą muzyką wszędzie - mówi wokalistka w Czwórce. - Nie zależy mi jednak na tym. Pracujemy dzielnie nad drugim albumem, nie rezygnujemy z jesiennych koncertów. Uważam, że najbardziej istotną rzeczą mojej pracy jest granie koncertów na żywo.

Przed nią nagranie kolejnego krążka. Po sukcesie debiutanckiego albumu poprzeczka jest postawiona wysoko. Mela przyznaje jednak, że nie pozwoli się "sparaliżować tremie". – Każdy ma jakieś swoje straszki - mówi gość "Poranka OnLine" . - Staram się nie popadać w paranoję, nie chcę z powodu stresu nagrać czegoś słabego. Mity o "klątwie drugiej płyty" traktuję z przymróżeniem oka. Kontynuujemy to, co robiliśmy i sama jestem ciekawa, jakie będą rezultaty.

Tymczasem w zespole Meli Koteluk trwają próby, praca nad nowym wydawnictwem wre. - Dużo ze sobą przebywamy, dużo gramy, tworzymy muzykę wspólnie, wymyślamy piosenki intuicyjnie - mówi Koteluk.

Artystka przyznaje, że swoim współpracownikom w zespole pozostawia dużą swobodę tworzenia. - Nie jestem człowiekiem, który przychodzi z gotowymi nutami, to nie w moim stylu - mówi wokalistka o przygotowaniach "wewnątrzzespołowych". - Myślę więc, że nowa płyta powstanie w ten sam sposób, w jaki powstała jak pierwsza: wejdziemy do studia na dwa, trzy dni i nagramy to, co powstało podczas tych prób.

Ostatnio Koteluk rozpoczęła także wspólpracę z Cezikiem. - Podziwiam go za to, jak dzielnie sobie radzi w internecie. Stworzył swój świat, dzięki któremu "przykleił" do siebie masę ludzi - mówi artystka. - Nasza piosenka pt. "Nieprzytomny świat" jest napisana trochę z przymróżeniem oka i nie należy jej interpretować w 100 proc. dosłownie.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Mela Koteluk MUZYKA

Czytaj także

Koncert Meli Koteluk w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
To wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia jest kulturoznawcą. W "Ministerstwie Dźwięku" na żywo wystąpiła Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legenda Kaspara Hausera w wersji techno

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 13:40
Jeden z najciekawszych europejskich reżyserów, Davide Manuli i Vitalic, uznany twórca francuskiej elektroniki, połączyli siły, by jeszcze raz opowiedzieć historię Kaspara Hausera. Tak oto powstał film, który hipnotyzuje obrazem, muzyką i Vincentem Gallo w podwójnej roli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Makowiecki: nagrałem płytę, która zatrzymuje czas

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 10:20
- "Moizm" jest stuprocentowo mój - deklaruje Tomek Makowiecki. Nowy solowy album artysty trafi do sklepów 8 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pezet: uważam się za dobrego rapera, ale swoich płyt nie lubię

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 15:16
Z każdym wydawnictwem podnosi coraz wyżej poprzeczkę i zapowiada, że kolejny album będzie najlepszą płytą w jego dotychczasowym dorobku. Kto wie, czy nie ostatnią solową.
rozwiń zwiń