"Rudanacja": internet mięknie przy książkach

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 15:00
- Na rynku pojawiają się dziś bardzo fajne, ciekawe rzeczy dla maluchów – opowiada Filip "Rudanacja" Antonowicz, dziennikarz muzyczny Czwórki, który 14 września weźmie udział w akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka". – Czasem żałuję, że nie wydawano takich książek, gdy sam byłem dzieckiem.
Audio
  • Filip "Rudanacja" Antonowicz o tym, dlaczego warto czytać… książki dla dzieci (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Raper Łona czyta fragmenty książki "Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej - część 2 (Poranek OnLine/Czwórka)
Filip Rudanacja Antonowicz w Czwórce
Filip "Rudanacja" Antonowicz w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Filip "Rudanacja" Antonowicz to prawdziwy wielbiciel literatury, który przechadzając się korytarzami Polskiego Radia, zawsze ma przy sobie książkę. – Dawno temu pobiłem siostrę pompką do roweru – wspomina gość "Poranka OnLine" . – Dostałem karę, ban na telewizję na trzy lata. Wtedy po prostu musiałem pokochać czytanie książek.

Zresztą jego zdaniem czytanie jest "mocno narkotyczne", a w zamiłowanie do literatury wpisane jest przeżywanie potężnych emocji. – Jako dzieci poznawaliśmy z siostrą książki o innych dzieciach, takich, które nie miały perspektyw. Z czasem otwierały się przed nimi nowe możliwości, bo okazywało się, że pieniądze nie są najważniejsze, a w życiu liczy się miłość – wspomina dziennikarz. – Dzięki temu uczyliśmy się takich emocji, marzyliśmy. Tak jest do dziś: cieszę się wraz z bohaterami książek, smucę się z nimi, podróżuję dzięki nim.

Filip "Rudanacja" Antonowicz weźmie w najbliższą sobotę, 14 września, udział w akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka" , w ramach której na stołecznym Polu Mokotowskim będzie czytał literaturę dla dzieci. – Żałuję tylko, że gdy ja byłem mały, nie wydawano takich książek, jakie są na rynku teraz – śmieje się dziennikarz. – Wychodzą bardzo fajne, ciekawe rzeczy, polskie i zagraniczne. Gry komputerowe czy internet przy nich miękną.

Impreza odbędzie się między godz. 10.00 a 18.00 w kilku miejscach na terenie Warszawy, m.in. na Polu Mokotowskim, w MiTo Art. Cafe. Books oraz na Dworcu Centralnym będzie można posłuchać książek czytanych na żywo przez autorów, aktorów, muzyków i sportowców.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

W ramach tej akcji, dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i na portalu mojepolskieradio.pl, będziecie mogli usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata!
Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/
/

Tymczasem przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku, na antenie Czwórki, w "Poranku OnLine" , będzie można posłuchać wierszy Wisławy Szymborskiej w interpretacji Łony. Zapraszamy!

(kd)

Czytaj także

Obowiązkowa lektura dla fanów "Pana Lodowego Ogrodu"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 14:50
Zapraszamy na spotkanie z pisarzem Jarosławem Grzędowiczem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzędowicz o "Wypychaczu zwierząt”: niektóre teksty czytałem ze zdziwieniem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 14:19
W swojej najnowszej książce Jarosław Grzędowicz żongluje gatunkami i konwencjami, po raz kolejny udowadniając, że w swojej dziedzinie jest prawdziwym mistrzem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka" Bo literatura jest w sercu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:00
– Literatura jest w sercu wszystkich sztuk – przekonuje Piotr Seweryn Rosół z Mito Art Cafe Books w Warszawie. – Opowieści potrzebuje zwłaszcza sztuka współczesna, konceptualna, która nie istnieje bez literatury.
rozwiń zwiń