Gdy po całonocnej imprezie przychodzi… dzień

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 12:20
Jak doprowadzić się do porządku po przetańczonej nocy? Jak nie dać po sobie poznać zmęczenia czy niewyspania? Jak pozbyć się bólu głowy? Cennych rad w sprawie tzw. "syndromu dnia poprzedniego" udzielaliśmy w audycji "W cztery oczy".
Audio

Po "intensywnym" weekendzie z reguły trzeba iść do pracy. Ale co w sytuacji, gdy ani nie czujemy się najlepiej, ani dobrze nie wyglądamy? Aby zatuszować lub zminimalizować szkody wyrządzone przez alkohol proponujemy kilka niezawodnych sposobów.

Jak radzi dietetyk Elżbieta Duda-Gmurczyk, aby przywrócić równowagę wewnętrzną organizmu należy jak najszybciej sięgnąć po produkty zawierające potas, np. banany czy pomidory. – Zneutralizuje on skutki odwodnienia – tłumaczy.

Następnego dnia po imprezie pomocna jest także glukoza, która doda energii oraz witamina C, która poradzi sobie z wolnymi rodnikami. – Szczególnie polecam herbatę z miodem i sokiem z cytryny – mówi dietetyk.

Śniadanie osoby, która poprzedniego dnia wypiła dużo alkoholu nie powinno być ciężkostrawne. – Lepiej jest zjeść coś gotowanego niż smażonego, coś mocno przetworzonego niż surowego – tłumaczy Elżbieta Duda-Gmurczyk. I choć jajecznica jest smażona na patelni, to w tym przypadku może nam pomóc - zawiera cysteinę, która przyśpiesza rozkład alkoholu.

Z kolei Ewa Sroka z Skin Philosophy radzi, by od razu po przebudzenia wykonać suchy masaż całego ciała. – Taki zabieg przyśpiesza oczyszczanie organizmu, pobudza go i dodaje energii – tłumaczy. Radzi, by specjalną szczotką do masażu wymasować ciało ruchami podłużnymi lub okrężnymi zaczynając od stóp ku górze.

– To tylko pierwszy etap – zaznacza Ewa Sroka. Jak tłumaczy później należy przejść do masażu olejem. – Najlepiej do tego celu nadają się oleje sojowy, sezamowy i kokosowy – zauważa.

Ostatnią czynnością jest zimny prysznic. – Po tym wszystkim człowiek powinien czuć się jak młody bóg – wyjaśnia.

Ewa Sroka zaznacza, że gorąca kąpiel nie jest wskazana dzień po imprezie. Rozszerzone naczynia dostarczą więcej krwi do mózgu a tym samym nasili się ból głowy.

Jeżeli chcesz poznać więcej sposobów na to, by postawić się na nogi po imprezie a także dowiedzieć się, jakie sposoby zaproponowali nasi słuchacze wysłuchaj całości audycji "W cztery oczy". Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Sylwestrowa zagwozdka didżeja

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 10:00
Zdaniem szefa muzycznego Czwórki Piotra Wawrowskiego, wybór piosenek na sylwestrową zabawę nie jest wcale taki prosty. – Bardzo trudno jest wszystkich zadowolić – tłumaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwycięzcy melanżu, sarenki, szydercy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 19:19
Obserwowanie imprezujących to prawdziwe królestwo doświadczeń - zapewnia Filip "Rudanacja" Antonowicz. W "Pod Lupą" zaprezentował własną typologię melanżowych zachowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W klubach i dyskotekach obowiazywał będzie Kodeks Selekcjonera

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 12:00
Nie chcą Cię wpuścić na imprezę? Sprawdź, czy mają do tego prawo!
rozwiń zwiń