Polskie Radio
Section05
piramidy

Piramidy finansowe wciąż mają się dobrze. Sprawdź, jak nie stracić pieniędzy na "niezwykle atrakcyjnej" inwestycji

Zawsze zaczyna się tak samo: wyjątkowa inwestycja, gwarantująca krociowe zyski. I nie ma znaczenia, że piramidy finansowe są nielegalne, a na końcu winowajcy są osądzeni. Zawsze bowiem niedoszłym inwestorom pozostaje ruina finansowa, niedowierzanie i... wstyd. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, by – poza pomysłodawcą "przekrętu" – ktokolwiek na tym zarobił. Jak się ustrzec czyhającego niebezpieczeństwa? Sposobów jest wiele.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste piramidy finanse UOKiK oszustwa

Najstarsze egipskie papirusy

Najstarsze znane dotąd egipskie papirusy pochodzą z czasów panowania faraona Cheopsa, tj. z 26. stulecia p.n.e. Ich odkrywcą jest francuski badacz - prof. Pierre Tallet z paryskiej Sorbony. Kilka lat temu natrafił on na pozostałości instalacji portowych nad Morzem Czerwonym i na 30 skalnych korytarzy, które pełniły role magazynów. W tych to właśnie podziemnych galeriach odnaleziono setki fragmentów papirusów.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka NAUKA archeologia piramidy Egipt

Co Polacy wiedzą na temat Egiptu?

Na konferencji naukowej "Egipt wczoraj i dziś" zoprezentowano najciekawsze, często niepublikowane badania naukowe. Odkrycia rzucają nowe światło na ten kraj. Gośćmi audycji Zdziwienie Tygodnia były: prof. Ewa Machut-Mendecka z katedry Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego UW i dr Teodozja Rzeuska, dyrektor Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Egipt piramidy historyczni władcy archeologia