X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elizabeth Duda uwolni książki w obcych językach

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 16:44
- Dzięki temu przedsięwzięciu Polacy będą mogli odkryć ulubione książki w języku Moliera, Szekspira, Goethego - mówiła w Czwórce aktorka, która została ambasadorką akcji "Uwolnij obcojęzyczną".
Audio

- Wypożyczenie książki powinno być rytuałem - uważa Elisabeth Duda, aktorka, która właśnie zaangażowała się w akcję propagującą czytelnictwo. Artystka w Czwórce powiedziała, iż mimo postępującego rozwoju technologicznego i coraz mniejszej frekwencji w bibliotekach, to nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu z książką i z wizytą w poświęconych jej "świątyniach".

- Książka emanuje magię, której nie poczujesz z komputera. Poza tym ile było scenariuszy, że ludzie znajdowali w bibliotece drugą połówkę - mówił gość Justyny Dżbik. Osobiste zamiłowanie do czytania sprawiło, iż Duda, której popularność przyniósł udział w programie "Europa da się lubić" i "Taniec z gwiazdami" zgodziła się zostać twarzą akcji "Uwolnij obcojęzyczną".

Celem przedsięwzięcia jest pomoc w poszerzeniu zbiorów obcojęzycznych Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, która ma aspiracje i misję tworzenia ośrodka łączącego różne kultury.

– Kiedy byłam na studiach w Łodzi musiałam sama sprowadzić książki francuskojęzyczne do mojej biblioteki, natomiast wydaje mi się, że obecnie sporo się zmieniło, i że coraz więcej książek w oryginalnym języku pisarzy sprowadza się do Polski - mówiła Elisabeth Duda w audycji "Pod Lupą".

Polska aktorka o francuskich korzeniach zachęcała w Czwórce do sięgania po różne wersje językowe swoich ulubionych tytułów: – Dzięki temu będziemy mogli o wiele głębiej odkryć kulturę danego narodu. Ja tego doznałam czytając "Mistrza i Małgorzatę", którego najpierw poznałam w języku francuskim. Dzięki polskiemu przekładowi odkryłam tę książkę zupełnie na nowo – przekonywał gość Justyny Dżbik.

Marzeniem Dudy jest by w ramach akcji uwalniania książek polskie biblioteki wzbogaciły się nie tylko w literaturę obcojęzyczną, ale też filmy.

- Ja bym chciała, żeby w ramach tej akcji zacząć tłumaczyć filmy. Dlaczego nie ma filmów francuskiej nowej fali przetłumaczonych na język polski? Chodzi o to, żeby tworzyć mediateki.

Więcej na temat akcji "Uwolnij obcojęzyczną", ale też roli Elisabeth Dudy w filmie o Marie Skłodowskie-Curie w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak