Skorup: "Piękna pogoda" opiera się na nowoczesnych bitach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 12:56
Jeśli spróbować przewidzieć jaką muzykę w przyszłości będzie tworzyć człowiek od dzieciństwa zasłuchany w Lady Pank, można by postawić na gitarowe granie albo brzmienie zespołu Bracia. Tymczasem Skorup robi hip-hop, nagrywa dla MaxFloRec i właśnie promuje swój najnowszy krążek "Piękna pogoda".
Audio
  • Skorup i jego "Piękna pogoda" (Czwórka/Cztery Gramy)
Skorup w teledysku Świata ciekawość
Skorup w teledysku "Świata ciekawość"Foto: mat. promocyjne/MaxFloRec

Zanim na dobre zajął się muzyką Skorup studiował psychologię, dlatego prace nad solową płytą rozpoczął dopiero w 2004 roku. Dwa lata później ukazała się "Pieśń Wajdeloty", krążek nawiązujący tytułem do arcydzieła polskiego wieszcza. W 2009 roku pojawiła się "Droga watażki" i wtedy już nikt nie miał wątpliwości, że na hip-hopowej scenie pojawił się kolejny indywidualista, którego specyficzna intonacja, arsenał nawiązań kulturowych i niepospolite teksty zyska uznanie wymagających słuchaczy, ale też weteranów polskiego rapu. Obecnie Skorup promuje swój najnowszy album, "Piękna pogoda".

- Jesienią zaczyna się wzrost zapotrzebowania na piękna pogodę, pomyślałem więc, że to dobra pora, żeby wydać ten krążek - tłumaczy raper. - Tym razem postanowiłem skupić się na warstwie tekstowej, spróbowałem też wykorzystać nowe narzędzia w pracy studyjnej. Myślę, że nowy materiał jest bardziej różnorodny i zdecydowanie bardziej nowoczesny.

Na płycie nie brakuje zaproszonych gości. - Udało mi się zaprosić do współpracy cały sztab utalentowanych ludzi: producentów, wokalistów i instrumentalistów. Spokojnie więc mogę powiedzieć, że "Piękna pogoda" to praca zbiorowa - mówi Skorup. - W sumie, w pracę nad albumem zaangażowało się ponad 30 osób. Logistycznie było to trudne do ogarnięcia, ale i tak dawało wielką przyjemność.

Oprócz tworzenia muzyki, Skorup pracuje w teatrze jako realizator dźwięku. - Każde doświadczenie wpływa na człowieka i zmienia jego punkt widzenia - przyznaje gość "Czterech Gramów". - W teatrze jestem od pięciu lat i w tej chwili nie jest to już dla mnie żadna nowość, choć nadal jestem podekscytowany.

DJ Skorup to raper i producent muzyczny, który na co dzień współpracuje z didżejem Hopbeatem i Pawłem Piecem; a razem z Bu, Metrowym i HK Rufijokiem współtworzy Kosmos.

kul

Czytaj także

Pezet: uważam się za dobrego rapera, ale swoich płyt nie lubię

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 15:16
Z każdym wydawnictwem podnosi coraz wyżej poprzeczkę i zapowiada, że kolejny album będzie najlepszą płytą w jego dotychczasowym dorobku. Kto wie, czy nie ostatnią solową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Earl Jacob serwuje "vintage na sterydach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
Tisztelet, The Bartenders, Ludziki - Jakub Sadowski nie może narzekać na brak muzycznego doświadczenia. To, czego już się nauczył postanowił wykorzystać w solowym projekcie i jako Earl Jacob wydaje właśnie płytę "Warto rozrabiać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski Fisz Emade: na nowej płycie spotykamy się z ciszą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 09:40
- Z ojcem często wymieniamy się płytami i mamy też wspólnych idoli. Bob Dylan, Johnny Cash - to nasza płaszczyzna porozumienia - mówi Bartek Fisz Waglewski, współautor płyty "Matka, Syn, Bóg".
rozwiń zwiń