The Dumplings - pomiędzy szkołą i wielkim graniem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 13:15
Okrzyknięto ich największą rewelacją pierwszej połowy 2014 roku na polskiej scenie muzycznej. Wydana kilka dni temu debiutancka płyta "No Bad Days" zbiera doskonałe recenzje. Duet The Dumplings bez żadnych kompleksów idzie po swoje, ale nie brakuje mu przy tym pokory. - Troszeczkę nas te opinie przygniotły - zdradza w Czwórce wokalistka Justyna Święs.
Audio
  • Debiutancki album duetu The Dumplings "No Bad Days" zbiera doskonałe recenzje (Czwórka/DJ Pasmo)
The Dumplings - objawienie polskiej sceny muzycznej
The Dumplings - objawienie polskiej sceny muzycznejFoto: mat. promocyjne

W skład The Dumplings wchodzi wspomniana wcześniej, 17-letnia Święs oraz o rok starszy Kuba Karaś . Już w 2013 roku zaczęło być o nich głośno; jeszcze przed wydaniem oficjalnego materiału zebrali kilka nagród i zagrali wiele koncertów. Do studia nagraniowego weszli w styczniu 2014 roku, by pracować pod czujnym okiem producenta Bartosza Szczęsnego z zespołu Rebeka. W dość krótkim czasie udało się zarejestrować materiał, którym zachwycają się teraz fani i dziennikarze. - To był bardzo intensywny okres. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, zagraliśmy dużo imprez. Jest to dla nas coś zupełnie nowego, ale niezwykle interesującego - przekonywał w "DJ Paśmie" Kuba. Zaznaczył też, nawiązując do niezbyt merytorycznych recenzji, że podział pracy w grupie jest solidarny. Nad tekstami i muzyką pracują oboje.

Okładka
Okładka płyty

Dla Justyny i Kuby to niezwykle intensywny okres w życiu Oprócz działalności muzycznej skupiają się też na edukacji, a łączenie tego nie jest łatwe. - Mówiąc szczerze, to ja obecnie sobie z tym łączeniem zupełnie nie radzę i mam ciężką sytuację. Muszę bardzo dużo nadrobić. Na szczęście rodzice mnie wspierają i nie robią z tego powodu żadnych problemów. Wiedzą, jak ważna jest dla mnie muzyka, że to życiowa pasja - zdradziła Święs. Kubie z kolei w szkole idzie znacznie lepiej i może się pochwalić średnią ocen 4,5.

W związku z promocją albumu The Dumplings zagrali trzy koncerty na Wyspach Brytyjskich - w Londynie, Brighton i Liverpoolu. Najlepiej wspominają granie w ostatnim z tych miast, które ujęło ich klimatem i życiem klubowym. Młodzi artyści przyznają jednak, że nie brakowało obaw, publiczność brytyjska jest bowiem niezwykle wymagająca. - Była trema oraz nerwy, ale już po koncertach ludzie do nas podchodzili i chwalili, że dawno nie widzieli tak dobrego występu na żywo z wokalną elektroniką. Dostaliśmy też wiele ciepłych słów od tamtejszych dziennikarzy. Dało nam to dużo fajnej energii, wiary w siebie i bodziec do dalszej pracy - skwitował Kuba.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania zapisu wywiadu z duetem The Dumplings w "DJ Paśmie" !
ac/mm

Zobacz więcej na temat: Alternatywa Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Marcelina: najbardziej inspirują mnie ludzie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 12:50
Nagrała dwie płyty, zawojowała internet nagranym z Piotrem Roguckim utworem "Karmelove", ostatnio wzięła udział w naszym projekcie #2CZWÓRKA. Dziś Marcelina zdradza nam tajniki swojego artystycznego warsztatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprzytula: jesteśmy formacją patchworkową

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 09:00
- Tulimy wszystkie dźwięki, które nas tulą. I wysyłamy je do ludzi z otwartymi głowami - mówią członkowie zespołu Poprzytula. Alicja Kalinowska i Kuba Mitoraj wystąpili w "DJ Paśmie" u Uli Kaczyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Call It A Sound - indie-folk z polskim tekstem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 12:30
Pochodzą z Wolsztyna i są twórcami jednego z najciekawszych debiutów płytowych ostatnich lat. Płyta "Animated" ukazała się w 2010 roku, teraz We Call It A Sound promują nowy krążek, w nowym, dwuosobowym składzie.
rozwiń zwiń