Dredsquad: moja trasa trwa nieustannie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 16:05
Marek Bogdański tworzy muzykę z wokalistami z całego świata. Właściwie nieustatnie jest w trasie koncertowej. Jak się uda, to wkrótce zagra w Kalifornii.
Audio
Marek Bogdański czyli Dreadsquad na płycie Dig-It-All połączył siły z Dr Ring Dingiem
Marek Bogdański czyli Dreadsquad na płycie "Dig-It-All" połączył siły z Dr Ring DingiemFoto: Czwórka

Dreadsquad kiedyś tworzyło dwóch ludzi. Ich muzyczne drogi się rozeszły. Dziś za tą marką stoi Marek Bogdański, którego pasja tworzenia muzyki zrodziła się z młodzieńczej zajawki.

Artysta ma już pewną pozycję na rynku, wielu wokalistów zgłasza się do niego z propozycją współpracy. - Początkowo było ciężko namówić wokalistów do śpiewania do moich riddimów. Wiązało się to z dużymi inwestycjami - przyznaje gość "DJ Pasma". - Teraz to się trochę odmieniło. Jest dużo wokalistów, którzy dzwonią do mnie i nagrywają się tylko dlatego, by trafić do mnie - dodaje.

Do Marka Bogdańskiego dzwonią już nawet najbardziej znani jamajscy wokaliści. On sam marzy o współpracy z Shabarankiem.
- Zdarzają się też że dostaję ślad wokalny, którego nie chcę wykorzystać - przyznaje artysta. - Są tego różne powody - fałsze, jakość nagrania. Wiele razy się rozczarowałem. Często rozczarowania pochodzą od weteranów, na których najbardziej bym liczył, a okazuje się, że nie jest łatwo z nimi nagrywać. Okazuje się, że ich lata już minęły - dodaje.
W muzyce Dreadsquad słychać tęsknotę za latami 80. Choć on sam przyznaje, że lubi całokształt muzyki reggae. - W każdym gatunku mogę znaleźć coś dla siebie. A lata 80. to jeden z moich ulubionych okresów - wyjaśnia.
Od czego Marek Bogdański zaczął swoją przygodę z reggae, jak wygląda praca we własnej wytwórni i jak rozwija się rynek mp3 w Polsce, a także o podróżach muzycznych dowiesz się więcej słuchając załączonej rozmowy z audycji "DJ Pasmo".

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae
Czytaj także

Dwa "snuje", poza tym energia na nowej płycie Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 13:00
- Taki debiut zdarza się raz na milion lat - powiedział szef wytwórni Mystic, kiedy usłyszał materiał grupy Sorry Boys. Pierwszy album zespołu "Hard Working Classes" ukazał się trzy lata temu; jesienią ukaże się drugi krążek, który już teraz promuje świetny singiel "The Sun".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pchełki: gramy psychodeliczne hopsasa

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 11:00
Fani twierdzą, że to jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Tymczasem same Pchełki mówią o sobie skromnie "jesteśmy przedstawicielami nowego nurtu w muzyce, hop-siupu". W Czwórce opowiadają o koncertach w Skandynawii oraz o debiutanckiej płycie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ras Luta i muzyka o życiu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 10:00
"Uratuj siebie" to najnowszy krążek Ras Luty. Tym razem artysta zabiera nas w swój osobisty świat, muzycznie opowiada o swoim życiu.
rozwiń zwiń