Dwa "snuje", poza tym energia na nowej płycie Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 13:00
- Taki debiut zdarza się raz na milion lat - powiedział szef wytwórni Mystic, kiedy usłyszał materiał grupy Sorry Boys. Pierwszy album zespołu "Hard Working Classes" ukazał się trzy lata temu; jesienią ukaże się drugi krążek, który już teraz promuje świetny singiel "The Sun".
Audio
  • Sorry Boys opowiadają o syndromie drugiej płyty, singlu "The Sun" i nowym materiale
Sorry Boys na koncercie w Ministerstwie Dźwięku
Sorry Boys na koncercie w "Ministerstwie Dźwięku"Foto: Bartosz Bajerski

 - "The Sun" można interpretować na kilka sposobów i są tacy, którzy twierdzą, że to optymistyczny utwór. Inni słyszą w nim demony - śmieje się Izabela Komoszyńska. - My widzimy to tak: tytuł jest słoneczny, zawartość muzyczna znacznie różni się od tego, co zaproponowaliśmy na pierwszej płycie, ale oddaje ducha tego, znajdzie się na drugiej. Cały czas pracujemy nad ostateczną formą tego wydawnictwa i jeszcze trochę czasu nam to zajmie, ale jedno jest pewne - będzie dużo energii i pojedyncze "snuje".

Trzy lata temu kapituła PAM w Londynie uznała Sorry Boys za "Największą Nadzieję 2009”. I nie było to jedyne wyróżnienie przyznane grupie za granicą. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty zespół wystąpił na Global Battle of the Bands i zdobył statuetkę „Best New Band Poland”.

Sorry Boys w "Ministerstwie Dźwięku" : zobacz koncert

 - Jeśli chodzi o warstwę tekstową nie udało mi się uciec od tematyki międzyludzkich relacji, choć zdecydowanie więcej będzie ogólnych refleksji nad człowieczeństwem - mówi wokalistka. A gitarzysta Piotr Blak dodaje: - Demo, które przygotowała nam Iza naprawdę nas zaskoczyło i brzmieniem i tekstami. Jestem przekonany, że w wersji ostatecznej to będzie bardzo dobra płyta.

Drugi album Sorry Boys ukaże się jesienią, a premiera kolejnego singla najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze przed wakacjami.

Całą rozmowę z zespołem, który gościł w "Stacji Kultura" znajdziesz w plikach: dźwiękowym i wideo, które są dołączone do artykułu .

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA płyta

Czytaj także

Clintwood: zespół jest po to, żeby grać koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:10
Działają razem niewiele ponad pół roku, ale efekty ich współpracy brzmią bardzo obiecującą. Mówią, że ich twórczość jest "wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek". Pulowerek na miarę rockowych wymogów, utkany specjalnie przez formację Clintwood.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodi znów jak nowonarodzony

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 13:30
Współzałożyciel Molesty i jeden z pionierów hip-hopu wydał właśnie reedycje swoich solowych płyt, pracuje nad nowym materiałem, a 23 marca będzie hucznie świętować urodziny w 1500m2. Co jeszcze planuje Włodi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikromusic: "Piękny koniec" to dla nas początek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 14:20
Jak połączyć jazz, trip-hop, rock z elementami muzyki ludowej by uzyskać spójną i intrygującą całość? To sekret grupy Mikromusic, która ma nie tylko warsztat i talent do komponowania pięknych melodii, ale także wspaniałą koncertową energię. W lutym ukazała się nowa płyta zespołu "Piękny koniec".
rozwiń zwiń