Capleton: prawdziwa muzyka pozostaje niezmienna mimo upływu lat

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 18:00
- Nurt rasta związany jest z miłością, to jedna z głównych zasad – tłumaczy jeden z największych czarodziejów muzyki reggae, Capleton, w rozmowie z Makenem.
Audio
  • Capleton o muzyce, pasji, miłości, pozytywnej energii i... diecie wegańskiej (DJ Pasmo/Czwórka)
Maken i Capleton  po wywiadzie
Maken i Capleton po wywiadzieFoto: Bartek Muracki

Na scenie funkcjonuje od 20 lat. Przyznaje, że każda muzyka ewoluuje, a dubstepowe wersje ma już nawet część jego własnych utworów. Jego wytwórnia płytowa "David house" określana jest przez wielu "otwartym domem". Muzyk oczekuje tam ludzi młodych i zdolnych. – Wszyscy eksperymentują – mówi Capleton. – Ale choć z czasem pojawi się na rynku nowa młodzież, z nową energią, prawdziwa muzyka zawsze pozostanie taka sama. Nigdy nie zniknie i zawsze będzie dawać nam lekcje.

Czytaj także Capleton: muzyka mocno związana jest z miłością (1. cz. wywiadu)

Capleton przyznaje, że jest weganinem. – Zdecydowałem się jeść w zgodzie z naturą – mówi muzyk. – Spójrzmy na krowę, czy kozę. Jedzą trawę, a mimo to są silne. Dieta wegańska czyni  ludzi zdrowszymi, ale nie mówię, że walczymy z tymi, którzy jedzą inaczej. Każdy ma prawo dokonać wyboru.

Mimo, że muzyk nie je mięsa, na scenie tryska pozytywną energią. – Często pytają mnie, skąd jej tyle mam – mówi Capleton. – Nie sądzę, by było to związane z moją dietą. Z taką energią trzeba się urodzić. Kiedy publiczność, czy muzyka potrafią cię "naładować" nie potrzebujesz palić, czy pić, by uzyskać taki efekt. To naturalne. Energia to boska sprawa.

Co Capleton radzi przedstawicielom młodego pokolenia? By nieustannie się kształcili, wierzyli w siebie i byli wierni swoim zasadom. - Nie pozwólcie nikomu przekonać Was, że nie jesteście w stanie czegoś dokonać - mówi muzyk.

Maken
Maken i Capleton podczas wywiadu/fot. Bartek Muracki

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae

Czytaj także

Mesajah: czuję jak moja muzyka wpływa na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 18:23
Najnowsza płyta Mesajah "Brudna prawda" to kilka gorzkich prawd o Polsce, a wszystko po to, żebyśmy uwierzyli w swoją siłę i zmieniali świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shaggy: słońce nie jest związane z pogodą, to stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 06:00
Mr Lova Lova, czyli Shaggy był jedną z gwiazd tegorocznego Reggaelandu i znalazł czas, żeby porozmawiać z Makenem m. in. o patriotyzmie i wizerunku reggae’owego "lovelasa".
rozwiń zwiń