Jedenu: "Pascudne" to dowód, że nie dajemy się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 09:50
- Nazwa płyty została tak wymyślona, żeby każdy słuchacz sam mógł określić, czy to dla niego jest cudne, czy raczej paskudne - mówi Adam Doliński z grupy Jedenu, która właśnie wydaje debiutancką płytę zatytułowaną "Pascudne".
Audio
  • Wywiad z Adamem Dolińskim z formacji Jedenu (DJ Pasmo/Czwórka)
Jedenu w trakcie rejestracji materiału w studiu nagraniowym
Jedenu w trakcie rejestracji materiału w studiu nagraniowymFoto: mat. promocyjne/oficjalna strona zespołu

- Od 6 lat zaprawiamy się w bojach, po drodze wydaliśmy dwie EP-ki, ale do debiutanckiego albumu chcieliśmy przygotować się jak najlepiej - wspomina lider formacji Jedenu. - Dobre przyjęcie, z jakim spotkał się "Miś Marszczuk", dało nam do myślenia. I wtedy podjęliśmy decyzję, żeby wejść do studia na dłużej.

Zespół istnieje od 2007 roku. Obecnie tworzą go Adam Doliński – śpiew, gitara, Sławek Burakowski - gitara basowa, śpiew, Marcin Kostrzewski – gitara, oraz Janek Lipert – perkusja.

- Od początku naszego istnienia dbamy o to, żeby nasze numery brzmiały tak samo na koncertach, jak i na płycie - mówi gość "DJ Pasma". - Staramy się też, żeby instrumenty nie straciły swojego żywego charakteru, dlatego elektronikę ograniczamy do niezbędnego minimum.

Muzycy przywiązują także dużą wagę do lampowego brzmienia gitar i solidnej sekcji rytmicznej, co doskonale słychać na całej płycie: - Jedziemy tak, jak z pieca wychodzi. Lampa ma brzmieć i mieć odpowiednią głośność. W tej kwestii jesteśmy tradycjonalistami - dodaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego.

Muzyka grupy to rockowa mieszanka zarówno nastrojowych, jak i dynamicznych utworów z ciekawymi polskimi tekstami autorstwa. Członkowie grupy często mieszają różne style, dzięki temu materiał jest atrakcyjny i każdy w nim odnajdzie coś dla siebie. Fani zespołu twierdzą, że płyta "Pascudne" będzie jednym z ważniejszych debiutów fonograficznych 2013 roku.

kul

Czytaj także

Arek Jakubik: Dr Misio śpiewa o tym, co leży mu na resztkach wątroby

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 09:00
Do sklepów muzycznych odważnie wkroczyli "Młodzi". To debiutancka płyta formacji Dr Misio, dowodzonej przez aktora Arka Jakubika. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego - po prostu prawdziwy rock&roll.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elvis Deluxe: psychodelia jest wpisana w stoner rocka

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 09:30
Zanim na Opene'rze eksploduje Queens Of The Stone Age w Czwórkowym studiu pojawili się polscy pionierzy stoner rocka - formacja Elvis Deluxe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Metz: naszą siłą jest hałas

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 13:30
Ich styl muzyczny określany jest jako noise rock lub po prostu punk rock. Jak przyznaje gitarzysta grupy Alex Etkins, siłą formacji Metz jest intensywność brzmienia ich muzyki. – Zawsze gramy tak, jakby ten koncert miał być naszym ostatnim – mówił muzyk podczas OFF Festival 2013.
rozwiń zwiń